У Держдепі США розповіли про реакцію на критику Зеленського щодо НАТО

Поділитися
У Держдепі США розповіли про реакцію на критику Зеленського щодо НАТО © Офіс президента України
Країни продовжують бути гарними друзями.

Відносини України та Сполучених Штатів Америки продовжують бути міцними, а країни є близькими друзями. Із такою заявою виступила представниця Держдепартаменту США Андреа Калан, коментуючи звернення Володимира Зеленського про відсутніх чітких часових рамок для вступу України в НАТО, повідомляє "Радіо Свобода".

11 липня президент України назвав цю ситуацію «безпрецедентною та абсурдною». Ця емоційність, начебто, розлютила партнерів, які спрямували мільярди доларів зброї та допомоги на захист України від російського вторгнення.

За словами Калан, у США розуміють, що Україна прагне максимальної підтримки союзників.

«Ми розуміємо, що Зеленський добивається, аби Україна мала різноманітне озброєння та підтримку. Під час особистої зустрічі на полях саміту НАТО Зеленський і Байден обговорили реальну картину подій. Наші країни є гарними друзями», – наголосила представниця Держдепу.

Після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Зеленський заявив, що важливим досягненням є визнання, що Україна не потребує Плану дій щодо членства в НАТО. Він додав, що результати саміту хороші, але із запрошенням, якого Україна не отримала, вони були б ідеальними.

Також Зеленський заявив, що Україна розуміє, що не стане членом Північноатлантичного альянсу до закінчення війни, проте боротьба за виживання підштовхує державу прискорювати цей момент.

Пізніше у своєму вечірньому зверненні за підсумками 504 дня повномасштабної війни з Росією Зеленський розповів про домовленості, яких країна досягла на саміті НАТО у Вільнюсі. Він також подякував союзникам за надану допомогу та підтримку. Загалом пі час звернення глава держави сказав слово «дякую» понад 40 разів.

У Вільнюсі лідери держав ухвалили компромісне комюніке: хоча «майбутнє України — в НАТО», запрошення відправлять, «коли союзники погодяться та умови буде виконано». Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко пропонує розібратися з підсумками саміту у своїй статті "Чи стала Україна ближчою ДО НАТО"?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі