У Держдепартаменті назвали ключові напрямки координації між Україною та США

Поділитися
У Держдепартаменті назвали ключові напрямки координації між Україною та США
Україна отримала чіткі сигнали від адміністрації Байдена.

Регулярна координація між Києвом та Вашингтоном має велике значення як для стримування російської агресії, так і для  реалізації в Україні необхідних  реформ, наголосив в інтерв’ю російській службі  «Голосу Америки» речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Як приклад такої взаємодії Прайс навів телефонну розмову президентів Джо Байдена і Володимира Зеленського, зустріч американських та українських дипломатів у Брюсселі та інші контакти, що передували офіційному візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва.

Прайс також наголосив на тому, що Україна отримала чіткі сигнали з боку Сполучених Штатів на самому початку роботи адміністрації Джо Байдена.

«США підтримують нашого партнера Україну. Ми підтримуємо народ України перед обличчям цієї агресії, цієї зовнішньої агресії, що походить від Росії, але також і у час внутрішніх зусиль підточити відчуття суверенітету, підточити відчуття автономності, якого прагне народ України», - зазначив речник Держдепартаменту.

Прайс також вказав, що під час візиту до України Блінкен наголосив на важливості боротьби із корупцією для реалізації її євроатлантичних прагнень.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Україну з офіційним візитом 5-6 травня. Під час пресконференції з президентом України Блінкен, серед іншого, вказав на значну кількість військ Росії, що залишаються біля кордонів з Україною. А президент Зеленський назвав кількість російських військових у Криму, Донбасі та біля наших кордонів.

Зеленський ухилився від запитання про нещодавні кадрові ротації у НАК «Нафтогаз», водночас Блінкен першою назвав реформу корпоративного управління, яку очікують від Києва. Голова Держдепартаменту США знову нагадав про необхідність боротьби з корупцією в Україні, а Зеленський зазначив, що це буде фундаментальний рік у відносинах між Україною і США.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба за підсумком зустрічі з Блінкеном заявив, що його візит є вагомим внеском у безпеку і успіх держав і всього євроатлантичного простору.

Перші відвідини Києва високопоставленими представниками адміністрації Байдена поінформовані співрозмовники ZN.UA розцінюють як «візит авансів». Які тепер слід відпрацьовувати. Якщо, звісно, Київ розраховує на подальшу допомогу США. Які сигнали надіслав Києву Вашингтон, та що саме залишилося за кадром візиту Блінкена, читайте у статті Тетяни Силіної «Три міцних американських горішка для Зе!лушки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі