В Україні в суботу - "день тиші", коли заборонена будь-яка агітація, було зареєстровано 97 повідомлень про порушення, пов'язані з виборчим процесом. Як повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, за одним фактом порушили справу.
Найбільшу кількість заяв і повідомлень про порушення напередодні виборів зареєстрували в Дніпропетровській області, Києві, Донецькій і Миколаївській областях.
"За одним повідомленням відкрито кримінальне провадження. Складено п'ять адміністративних протоколів. Підкреслюю, що поліція реагує на всі повідомлення, пов'язані з порушеннями виборчого законодавства", - сказав Фацевич.
За його даними, більшість повідомлень стосувалася розміщення агітаційних плакатів і білбордів. Також у Рівненській області голова виборчої дільниці повідомив поліції про виявлення біля його квартири листів з погрозами. Тим часом у Полтаві перевіряється повідомлення про те, що невідомі роздають агітаційні листівки проти одного з кандидатів.
Загалом з початку виборчої кампанії Нацполіція зареєструвала 9,5 тисяч заяв і повідомлень. Було відкрито 391 кримінальне провадження, складено 818 протоколів про адмінправопорушення.
Раніше громадський рух "ЧЕСНО" повідомляв про те, що в українських містах у "день тиші" знову залишилася зовнішня реклама без вихідних даних, яка за стилем нагадує агітацію кандидатів у президенти Володимира Зеленського та Петра Порошенка. Однак в "ЧЕСНО" підкреслюють, що частину агітації, яка вчора ще висіла, все-таки прибрали.
Субота та неділя, 20 і 21 квітня - "дні тиші", під час яких заборонена будь-яка агітація за або проти кандидатів у президенти. Цю заборону штаби кандидатів вже традиційно порушують. Михайло Каменєв у своїй статті для DT.UA "День тиші: досить мовчати!" розмірковує про проблеми такої заборони та наскільки вона потрібна у сучасних реаліях.