У ДБР зазначили, що 31 січня не планується проведення перехресного допиту для лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука та "Євросолідарності" Петра Порошенка, яких підозрюють в держзраді. Про це повідомила пресслужба Держаного бюро розслідувань, додаючи, що останній зобов'язаний співпрацювати зі слідством.
"Будь-який підозрюваний, навіть якщо це народний обранець, у будь-якому кримінальному провадженні не може визначати кількість допитів та види процесуальних дії, які потрібно провести під час розслідування. Статус народного депутата не дає права ігнорувати Кримінальний процесуальний кодекс України. Брати участь у процесуальних діях є обов’язком Порошенка. Саме закон визначає, що у нього є певні обов'язки, які він має виконувати, а не керуватися особистими бажаннями щодо цього", - йдеться у повідомленні.
У ДБР також відреагували на заяви захисту Порошенка про те, що лідер "ЄС" не співпрацюватиме зі слідством. Там зазначили, що "запобіжний захід йому у вигляді особистого зобов'язання надто поблажливий".
Нагадаємо, прокуратура просила відправити Порошенка під арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн. Однак суд ухвалив інше рішення. Перебуваючи під особистим зобов’язанням, Порошенко має прибувати за першим викликом до слідчого та суду, не залишати без дозволу Київ та Київську область, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, здати закордонні паспорти. Запобіжний захід діятиме до 19 березня.
20 грудня 2021 року ДБР оголосило Петру Порошенку підозру у "сприянні діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" у 2014-2015 роках". Тоді Порошенко віддав перевагу не постачанню вугілля з Африки, а постачанню з ОРДЛО. Координував постачання, імовірно, проросійський політик Віктор Медведчук, який також є фігурантом справи. Формальний старт гучній справи дали опубліковані Bihus.Info у травні "плівки Медведчука".
Але чи можна вважати, що питання вичерпане та Порошенко виграв битву? Ні. Справа про держзраду є. Розслідування триває. Зеленський, хоч і на напівзігнутих (на Банковій зараз мечуть громи та блискавки в Татарова та Смирнова, які профукали рішення), – запустив процес. Про те, що всередині цього процесу і чим він може обернутися для країни, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Порошенка. Всередині та зовні" у ZN.UA.