Рішення про реєстрацію партій приймає не Центральна виборча комісія, а спеціально уповноважений орган виконавчої влади, нагадав заступник голови ЦВК Андрій Магера, в контексті історії з партією Дениса Пушиліна з "ДНР".
"Питання реєстрації політичних партій є виключною прерогативою спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. Центральна виборча комісія була утворена як постійно діючий орган в 1997 році, і за 18 років свого існування ЦВК ніколи не реєструвала політичних партій, громадських спілок любителів пива або свідків Єгови", - написав він на сторінці в Facebook.
Раніше стало відомо, що політична партія Дениса Пушиліна з "ДНР" значиться на сайті ЦВК в списку політсил, які можуть взяти участь у місцевих виборах у жовтні.
Зокрема під №138 на сторінці "Місцеві вибори. Україна. 2015" на сайті Цвк значиться партія під назвою "Ми Маємо Мету" (МММ, рос. "У нас есть цель"). ЇЇ очолює "віце-спікер народної ради ДНР" Денис Пушилін.
Сьогодні вперше дізнався, що ЦВК реєструє ... партії :).А тепер серйозно. Вмисно напишу великими літерами навіть для "о...
Posted by Андрій Магера on 10 сентября 2015 г.
Напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розповів про згоду "ДНР" і "ЛНР" провести вибори за законами України і в присутності спостерігачів від ОБСЄ. При цьому він додав, що організувати вибори на захоплених територіях Донбасу не вдасться без узгодження деяких питань з ватажками проросійських бойовиків. Зокрема, за словами Лаврова, вони не хочуть, щоб у виборах на підконтрольній їм території брали участь кандидати від "Правого сектору" і інших "радикалів".
Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.
Всупереч цьому,бойовики "ЛНР" вирішили "призначити" місцеві вибори на 1 листопада, а "ДНР" - 18 жовтня. Згідно з аргументами бойовиків, проведення виборів в ці дні, навпаки, є виконанням Мінських угод "в односторонньому порядку". У той же час, Мінські угоди передбачають проведення виборів за українським законодавством, у присутності міжнародних спостерігачів, визнаних ОБСЄ.
Раніше лідери сепаратистів висували свої вимоги щодо проведення місцевих виборів, які вони вважали такими, що узгоджуються з Мінськими угодами. Зокрема, вони вимагали від України і ОБСЄ піти на умови, при яких у місцевих виборах на окупованих територіях не брали б участі проукраїнські політичні партії.