Голова парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Артур Герасимов запевнив, що остаточна версія законопроекту про Антикорупційний суд надійде до Верховної Ради 7 червня після засідання профільного комітету.
"У середу, 6 червня, після того, як буде розглянуто більшість поправок до цього закону, швидше за все, відбудеться ще одне засідання профільного комітету, який і прийме рішення з цього питання. І тоді всі фракції парламенту отримають в письмовому вигляді ці речі, проаналізують і приймуть рішення до ранку четверга", - заявив депутат в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 4 червня.
Герасимов висловив упевненість, що вже вранці в четвер депутати зможуть проголосувати за цей законопроект.
"Зараз ми увійшли в розгляд цього законопроекту, й у четвер вранці ми вийдемо на ухвалення рішення", - спрогнозував депутат.
У той же час, його соратник по фракції Вадим Денисенко нагадав, що на сьогоднішній день в Раді поки ще немає остаточної редакції законопроекту.
"Ми не розуміємо, насправді, якою буде остаточна редакція, в якій ці правки будуть винесені комітетом до сесійної зали. Комітет перед цим збирався, прийняв всі правки, які були, крім двох найбільш важливих. Було вирішено винести цих за дужки і спеціально відкласти на останній момент перед голосуванням, щоб мати можливості для дискусії", - пояснив політик.
Верховна Рада розглядає законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" у другому читанні. Депутати вже розглянули 1273 поправки з 1927 до законопроекту. Голосування заплановане на четвер, 7 червня. У першому читанні законопроект був прийнятий 1 березня. Президентський законопроект підтримали 282 депутати.
Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".
Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.
На думку голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.
4 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що подасть у відставку, якщо до кінця літньої сесії Верховної Ради не буде рішення про створення Вищого антикорупційного суду.
Детальніше про штучне затягування процесу створення антикорупційного суду читайте в матеріалі Ярослава Юрчишина "100 правок у годину і одна "на потім" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".