У БПП дистанціювалися від ідеї запровадження кримінальної відповідальності за наклеп

Поділитися
У БПП дистанціювалися від ідеї запровадження кримінальної відповідальності за наклеп У президентській фракції запевнили, що цінують свободу слова
Герасимов назвав законопроект Паламарчука, Палатного і Велікіна особистою ініціативою депутатів.

Голова парламентської фракції "Бока Петра Порошенко" Артур Герасимов заявив, що фракція не обговорювала законопроект про криміналізацію наклепу, зареєстрований депутатами від БПП Миколою Паламарчуком, Артуром Палатним і Олег Велікіним. Герасимов запевнив, що положення законопроекту не відображають позиції фракції з цього питання, повідомляє прес-служба політсили.

"Пропозиція деяких народних депутатів про кримінальну відповідальність за наклеп є їхньою особистою ініціативою і не є позицією фракції. Фракція не збиралася і цей законопроект не обговорювала", - заявив керівник президентської фракції в середу, 21 листопада.

Герасимов запевнив, що свобода слова є цінністю для "Блоку Петра Порошенка".

"БПП "Солідарність" поважає свободу слова. І навіть у тих випадках, коли нею користуються необережно", - підкреслив депутат.

Як повідомлялося, троє депутатів від БПП зареєстрували законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за наклеп.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що одним з останніх випадків "поширення неправдивої інформації є випадок із звинуваченнями, що звучать з боку деяких ЗМІ на адресу народного депутата про причетність до скоєння особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку Катерину Гандзюк)". Вказується, що санкція за наклеп повинна передбачати від штрафу до трьох років в'язниці.

Одним з авторів законопроекту є депутат Микола Паламарчук, котрий був високопосадовцем МВС і очолював ДАІ Херсонської області. Його екс-помічника Ігоря Павловського заарештували за підозрою у співучасті в організації вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. За даними слідства, саме він передавав кошти керівнику групи виконавців – Сергію Торбіну, який раніше працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Детальніше про діяльність Катерини Гандзюк в Херсоні та ймовірних замовників її вбивства читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, що 16 січня 2014 року Верховна Рада з порушенням регламенту прийняла пакет "диктаторських законів", зокрема, запровадила кримінальну відповідальність за поширення наклепу, в тому числі в інтернеті. Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 151 "Наклеп". Наклепом автори ("регіонали" Вадим Колесніченко і Володимир Олійник) назвали "умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи". 28 січня 2014 року закон було скасовано.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі