У Байдена порадили Україні не зациклюватися на "Північному потоці-2"

Поділитися
Україні радять посилити розвиток атомної енергетики.

Старший радник з питань енергетичної безпеки в американському Держдепі Амос Хохштейн розповів, як Україна буде протистояти новому російському газопроводу.

За його словами, Україні не варто зациклюватися на маршрутах транспортування російського газу, а варто подбати про інтеграцію в європейську енергосистему. Про це Амос Хохштейн розповів в інтерв'ю "Новому часу".

"Давайте дивитися не вузько на Північний потік-2. Давайте дивитися на наше майбутнє, в якому ми не повинні прокинутися і зрозуміти, що Україна ізольована від сучасних енергетичних систем світу і енергетичної економіки тільки тому, що хтось не зрозумів, що час модернізуватися. Зараз саме той момент, коли має розпочатися великий енергетичний перехід, і Україна повинна бути його частиною", - сказав Хохштейн.

Хохштейн вважає, що Україні варто посилити розвиток атомної енергетики. "Інтеграція України в єдиний енергетичний простір Європи дозволить зробити поновлювану і ядерну енергію не такими дорогими. Я вже говорив, що хочу бачити Україну не країною, яка транспортує молекули, а країною, що постачає електрони", - сказав дипломат.

Для енергетичного переходу, за словами Хохштейна, Україні необхідно відмовитися від вугілля і ефективно використовувати поклади українських енергетичних родовищ, а не тільки говорити про ПП-2 і газ з Росії.

"Чому не прибрати цю зброю? Чому не сказати, що російський газ не так вже й важливий?", - вважає дипломат.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден призначив свого колишнього радника Амоса Хохштейна спецпосланцем Державного департаменту з питань енергетики. Хохштейн буде опікуватися темою "Північного потоку 2".

Раніше керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що Україна продовжує працювати над тим, щоб «Північний потік-2» не зміг запрацювати. У своїй боротьбі Україна спиратиметься на газову директиву ЄС, дія якої поширюється на російський газопровід.

Напередодні Зеленський створив робочу групу для напрацювання пропозицій щодо протистояння запуску газопроводу "Північний потік-2".

Україна все ще може знищити енергетичну зброю Путіна. Як? Читайте в статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі