Президент Європейської ради Дональд Туск запевнив, що Європа ніколи не визнає російську анексію Криму та не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання, а також Євросоюз ніколи не змириться з російською агресією в Азовському морі. Про це він заявив під час свого виступу у Верховній раді під час спеціального засідання до річниці початку російської агресії проти України.
"Я знаю, що почуття самотності в час небезпеки значно гірше, ніж наступ ворога. … Але багато з нас почули ваш крик і зрозуміли, навіть якщо комусь це забрало багато часу. Тому сьогодні тут можу повторити не лише від свого імені, але й від імені всього Європейського Союзу – ми з вами і хочемо вам допомагати", - сказав Туск.
За його словами, герої Небесної сотні ввійшли в пантеон героїв, і Європа буде пам'ятати про їхній.
"Вони показали, що добро може перемогти зло. Героїзм може більше, ніж моральним закликом, може бути ключем до перемоги. Дякую за те, що ваш романтизм був підкріплений доброю мірою прагматизму, що ваша боротьба це не тільки опір агресії, а й поступ", - продовжив Туск.
При цьому він додав, що українцям не треба прагнути до Європи, бо вони самі є її втіленням: "Хочу подякувати вам за вашу європейськість. Часто повторюю друзям у Брюсселі – не вчіть їх бути Європою, вчіться у них бути Європою".
За його словами, лише той, хто солідарний з Україною, має право називатись європейцем, а хто готовий продати Україну, продає Європу.
При цьому президент Європейської Ради зазначив, що у складний для України час хотів би дати п'ять порад, які мають допомогти українським політикам зміцнити державу.
"Перше. Не завдайте надмірної шкоди один одному на найближчих виборах, адже внутрішні конфлікти є подарунком для третьої країни. Також ваші опоненти в Європі чекають на такий конфлікт. Тож сперечайтесь в міру, але залишайтесь єдиними.
Друге. Вдумливо облиште спокуси радикального націоналізму та радикалізму. Бо це зруйнує нашу спільноту. Спокуси радикального радикалізму народжуються з відчуття меншості, але Україна надто велика, щоб для відчуття величі потребувати популізму.
Третє. Не наслідуйте тих політиків, які кажуть, що повага до рівних прав - це пережиток минулого, а зараз час для радикальних дій.
Четверте. Будуйте разом доброчесну державу. Ви показали, що готові боротись з корупцією. Чесність і прозорість влади потрібна тому, що цього потребують ваші громадяни. Не припиняйте позитивних змін, навіть якщо вони болючі для когось.
І п'яте - повірте у молодь! Вони є майбутнім. П'ять років тому вони склали іспит і сплатили найвищу ціну. Якщо вони вірять у себе, ви теж повинні повірити їм", - заявив Туск/
НАЖИВО - @verkhovna_rada Моя промова присвячена 5-ій річниці Революції Гідності #Майдану https://t.co/4XyPJ0j1Ns
- Donald Tusk (@eucopresident) 19 лютого 2019 р.
Російська агресія почалася 20 лютого 2014 року, коли були зафіксовані перші випадки порушення Збройними силами Російської Федерації порядку перетину державного кордону України в районі Керченської протоки і використання російських військових, розташованих у Криму для блокування українських військових частин. На початковій стадії агресії особовий склад окремих російських збройних формувань не мав на собі жодних розпізнавальних знаків, а Росія заявляла, що "їх там немає".