"Дякую президенту Ердогану за тверду позицію щодо невизнання незаконної анексії Криму і засудження агресії РФ на Сході України. Високо цінуємо допомогу у звільненні політичних в'язнів - громадян України, які незаконно утримуються в окупованому Росією Криму і на території самої РФ", - написав Порошенко.
Також Порошенко повідомив, що Туреччина не залишиться осторонь агресії Росії в Азовському морі.
"Важливим є запевнення Туреччини, що вона не залишиться в стороні "повзучої агресії" Росії в Азовському морі, проблеми порушення прав людини в Криму. Ми підтвердили налаштованість працювати разом над вирішенням цих питань, в тому числі в рамках міжнародних організацій, зокрема ООН", - написав президент.
Він також зазначив, що Україна розраховує на допомогу Туреччини у вирішенні питання щодо розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.
"Я запропонував пану президенту активізувати наш діалог і, зокрема, підтримки рішення щодо розміщення миротворців у відповідності з мандатом ООН. Ми довіряємо Туреччині і будемо раді, якщо Туреччина візьме участь у відновленні миру в Донбасі і розмістить свою миротворчу місію у складі місії ООН", - сказав Порошенко.
Він також назвав Туреччину одним з ключових партнерів України на зовнішній арені.
Реджеп Тайіп Ердоган зі свого боку заявив, що Анкара підтримує територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України і буде охороняти права та інтереси кримських татар. Лідер Туреччини також висловився за дипломатичний шлях вирішення конфлікту на сході України.
Раніше повідомлялося, що Україна розраховує на 20 тисяч миротворців у складі місії ООН. Лідерство в місії пропонується надати країнам, які мають позаблоковий військовий статус - Фінляндії, Швеції, Австрії та іншим.