Генеральна прокуратура України розслідує справу про захоплення поліграфкомбінату «Україна» під час президентських виборів. Про це повідомив після допиту в СБУ колишній перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов.«Вже нова тема готується. Зокрема, Генеральна прокуратура займається питанням спроби захоплення урядом державного підприємства «Поліграфкомбінат «Україна». Це абсурдно звучить, але слідчі працюють», - прокоментував Турчинов свої допити в СБУ і можливість відкриття нових кримінальних справ.
Він нагадав, що спроба захоплення поліграфкомбінату «Україна» була здійснена під час президентських виборів 2010 року, і пов'язана з ЄДАПС. «Ті, хто стоїть за корпорацією ЄДАПС, яка розпустила свої щупальці корупційні у значну кількість структур і, я вважаю, заробляє незаконно мільярди, друкуючи акцизні марки, голограми, які держава сама здатна друкувати», - зазначив Турчинов.
Окрім того, на його думку, замість того, щоб порушувати кримінальну справу проти тих, хто незаконно потрапив на поліграфкомбінат «Україна», і розслідувати корупційні дії корпорації ЄДАПС, «зараз слідство розглядає питання, що незаконно діяла міліція чи незаконно уряд приймав рішення про зміну керівництва поліграфкомбінату «Україна».
Турчинов повідомив, що правоохоронні органи допитують колишніх працівників Кабінету міністрів України, а також працівників міліції. Також Турчинов висловив подив тим, чому зміна керівництва держпідприємства, на що уряд має право, може вважатися незаконною. При цьому він не виключив, що з цього питання його можуть викликати до Генпрокуратури. Але він не знає, чи порушено вже відповідну кримінальну справу.
Говорячи про свій сьогоднішній допит, Турчинов зазначив: «Я нового сьогодні нічого не почув, ті ж були питання, і була зустріч із працівником митниці, яку також назвали очною ставкою, який упізнав у мені колишнього першого віце-прем'єр-міністра України. Я, до речі, не приховував від слідства, що я працював першим віце-прем'єр-міністром України в уряді Юлії Тимошенко».
При цьому він сказав, що не вважає сьогоднішній допит очною ставкою. «Я, чесно кажучи, його (працівника митниці) не пам'ятаю, і тому я взагалі не вважаю, що це можна назвати очною ставкою», - зауважив Турчинов.
Окрім того, він заявив, що минулого разу слідчі СБУ також проводили очну ставку, але він також не пам'ятає ту людину.
Нагадаємо, 22 січня Партія регіонів заявила про спробу змінити керівництво поліграфкомбінату «Україна» тодішнім урядом Тимошенко, щоб надрукувати 1,5 мільйона виборчих бюлетенів. У БЮТ ці заяви назвали провокацією.
Зокрема, ПР заявляла, що посадові особи Кабміну і керівництво міністерства фінансів внесли зміни до статуту підприємства, в результаті чого в.о. генерального директора комбінату був призначений Володимир Хомко.
25 січня на підприємство напали невідомі особи. У той же день на той час президент Віктор Ющенко заявив, що кабінет директора комбінату «Україна» захопили п'ятеро депутатів від Партії регіонів і 20 супроводжуючих їх осіб на знак протесту проти призначення нового керівника.
Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про припинення дій Мінфіну щодо зміни керівництва комбінату.
Рада національної безпеки і оборони доручила Кабміну разом із СБУ забезпечити виконання рішення суду, яким припинено призначення нового директора поліграфкомбінату, і призначити т.в.о. керівника з числа компетентних працівників комбінату, який має відповідний допуск до державної таємниці.
26 січня Ющенко доручив Мінфіну забезпечити виконання із 27 січня обов'язків керівника держпідприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів» найбільш професійно підготовленим і таким, що має допуск до державної таємниці з відповідним ступенем таємності працівником з числа керівництва цього державного підприємства.
Тоді ж на той час в.о. міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що міністерство не планує змінювати керівництво поліграфкомбінату до закінчення президентських виборів. Він уточнив, що чинним директором підприємства є Валентин Музика. При цьому згодом Мінфін на виконання рішення РНБО призначив в.о. гендиректора поліграфкомбінату «Україна» Романа Середу.
25 лютого Кабмін призначив Андрія Радюка генеральним директором урядового підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів».
17 березня новий уряд Миколи Азарова своєю постановою ліквідував урядове підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів».За матеріалами УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку