Збереження територіальної цілісності України відповідає національним інтересам США, як і розвиток демократичного ладу.
Про це під час слухань у Комітеті Сенату США з питань міжнародних відносин розповів кандидат на посаду посла США в Україні Кіт Дейтон, повідомляє «Укрінформ».
Він підкреслив, що Україна хоче позбутися від втручання Москви, знищити корупцію і побудувати підзвітна, прозоре і уважне до всіх громадян уряд.
«Втім, одне залишилося незмінним і не зміниться: в національних інтересах США, пов'язаних з безпекою, щоб Україна подолала ці складності і побудувала майбутнє, в якому була б цілісною, демократичною і вільною. Багато що стоїть зараз на кону", - сказав Дейтон.
Він також підкреслив, що США залишаються прихильниками дипломатичного припинення війни в Донбасі, проте підтримують право України на самозахист від російської агресії на Сході і опір незаконну окупацію Криму.
Відзначимо, що Дейтон також назвав своїми цілями роботи в Україні справжню реформу Збройних сил України і оборонної промисловості, зміцнення обороноздатності та виконання програми МВФ.
Кіт Дейтон зараз є старшим радником США з оборони в Україні та директором Центру Джорджа Маршалла в Німеччині. У разі підтвердження Сенатом США Дейтон замінить Марі Йованович, яка залишила посаду у травні 2019 року.
Марі Йованович достроково пішла у відставку з посади посла США в Україні за указом президента Дональда Трампа. На дипломатичній службі Йованович пропрацювала понад 30 років. Її відставка відбулася приблизно через два місяці після того, як вона представила публічні покази в рамках розслідування імпічменту Палаті представників.
Вона була четвертим високопосадовцем Держдепартаменту, відправлений у відставку після розслідування про імпічмент в Україні. Решта - колишній посол США в Україні Білл Тейлор, колишній Спеціальний представник по Україні Курт Волкер, і Майкл Маккінлі, колишній старший радник держсекретаря Майк Помпео.
Про те, чого очікувати Україні від Дейтона на посаді посла США і що про нього відомо, читайте в статті директора Центру міжнародних досліджень Володимира Дубовика "Генерал-посол" для ZN.ua.