Йованович, яка понад 30 років працювала на дипломатичній службі, була відсторонена від посади посла в Україні за указом президента Дональда Трампа, повідомляють CNN, радіо NPR.
Йованович є четвертим високопосадовцем Держдепартаменту, відправлена у відставку після розслідування про імпічмент в Україні. Інші - колишній посол США в Україні Білл Тейлор, колишній Спеціальний представник по Україні Курт Волкер, і Майкл Маккінлі, колишній старший радник держсекретаря Майка Помпео.
Відставка Йованович сталася приблизно через два місяці після того, як вона надала публічні свідчення в рамках розслідування імпічменту Палаті представників. Вона сказала, що "спустошена", коли дізналася, що Трамп так негативно її обговорював під час розмови з президентом Володимиром Зеленським у липні. Вона сказала, що коментарі Трампа про неї "звучали як загроза".
Екс-посол опинилася у складній ситуації: за нею стежили в Україні, нею були незадоволені, у неї були непрості відносини президентом США, її відкликали з посади на кілька місяців раніше, ніж було потрібно. Тому відставка була неминуча, хоча формально все було обставлено як завершення трирічної каденції у зв'язку з обранням нового президента України.
Нагадаємо, 15 січня Палата представників США оприлюднила нові докази у справі про імпічмент Дональда Трампа. Серед них документи про те, що під час каденції в Україні посла США Марі Йованович, за нею нібито незаконно стежили і втручалися в роботу її гаджетів. Згідно з оприлюдненою інформацією, замовниками кампанії виступали громадяни Сполучених Штатів. Нацполіція України відкрила справу про можливе порушення таємниці телефонних розмов і незаконне збирання конфіденційної інформації про експосла. Обіцяне розслідування з йього приводу не розпочиналося.
У травні 2019 року Державний департамент США достроково відкликав посла Йованович з України. За словами дипломата, причиною її звільнення стала відмова вимагати від керівництва України розслідування щодо Джо Байдена.