"Це відведення військ без відведення військ", - Кулеба про ситуацію на кордоні України

Поділитися
© Дмитро Кулеба / Facebook
Міністр підкреслив, що Україні не слід втрачати пильність.

Україна не бачить відведення військ РФ, який був би адекватним кількістю військ, зосередженому уздовж кордону України і окупованих територій. Про це в інтерв'ю програмі DW Conflict Zone повідомив міністр закордонних справ  Дмитро Кулеба.

"Те, що відбувається, не можна назвати відведенням військ. Російські війська в масі своїй залишилися на місцях", - сказав дипломат.

За його словами, те, що дійсно змінилося - це перекидання військових частин, але загроза не минула.

"Знаєте, в Радянському Союзі були показові суди, процеси без всякого правосуддя. А то, що ми сьогодні спостерігаємо, - це відведення військ без відведення військ", - уточнив Кулеба.

Міністр підкреслив, що Україні слід залишатися пильною в цьому питанні.

"Це наша земля. Це наші люди. Ми будемо боротися за них і захищати їх. Ми не очікуємо прибуття іноземних військ, щоб допомогти нам. Але ми очікуємо від наших партнерів забезпечення України тією підтримкою, яку вони можуть запропонувати, щоб допомогти нам вистояти в цьому конфлікті за нашу країну", - підсумував глава українського МЗС.

Нагадаємо, російські військові розпочали в окупованому українському Криму позапланові військові навчання 22 квітня.

Цього ж дня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягнула війська до кордонів України.

Напередодні американська газета The Wall Street Journal опублікувала нові супутникові знімки російської військової техніки в окупованому Криму та Воронезькій області біля кордонів з Україною. На них видно, що РФ стягнула до українських кордонів більше бойової авіації, ніж вважалося досі.

26 квітня пресслужба Міноборони РФ повідомила, що понад 50 літаків і вертольотів об'єднання ВПС та ППО ПВО і морської авіації ЧФ РФ повернулись на аеродроми постійного базування.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків” та Олексія Їжака Тайговий casus belli” у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі