За його словами, приймати рішення про призначення чи не призначення необхідно на підставі певного пакету документів, в якому обов'язково має міститися результати психофізіологічного дослідження.
"Ґрунтуючись лише на результатах поліграфу, переможцям конкурсу неможливо та неправильно відмовити у призначенні. Про це ніхто й не говорить. Але погодьтесь, коли, з одного боку, я маю інформацію про фігурування кандидата у кримінальних провадженнях, а з іншого боку, є дивне рішення комісії про знищення результатів поліграфу, що б вчинили ви? Просто підписали наказ про призначення?" - зауважив Роман Труба.
При цьому він зазначив, що у своєму рішенні був психологічно впевнений більше, ніж при ухваленні будь-якого іншого рішення.
"Я ніколи не піду на те, щоб новий орган, який я очолюю, розпочинав свою роботу з дискредитації. Коли є запитання до кандидатів і мені не дали в повному об'ємі оцінити людину, я не можу йти на порушення закону. І я повернув це в рамки закону", – заявив директор ДБР.
При цьому він додав, що мова йде про принципи, а не персоналії, а закон один для всіх, тому він повернув кандидатури всіх кандидатів. При цьому Труба додав, що консультувався у питаннях правочинності такого рішення у провідних юристів України.
Нагадаємо, що 28 серпня Роман Труба відмовив зовнішній комісії у розгляді питання про призначення на посади 27 переможців конкурсу. Причина відмови – знищення результатів психофізіологічного дослідження, які мали бути передані до ДБР.
18 липня зовнішня комісія завершила конкурс на заняття керівних посад у Бюро. Роман Труба звернувся до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з проханням провести перевірку 27 кандидатів на керівні посади в ДБР, рекомендовані до призначення після проведення конкурсу.
Як пише в своїй статті для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Лємєнов, посади в ДБР розподілили між групами Авакова, Грановського і Пашинського.
Активісти вивчили список обраних кандидатів і зібрали факти з відкритих джерел, що формують їх репутаційний шлейф. Ознайомитися зі списком можна в матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: "теплові пастки" і політичні договорняки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".