Трибунал в Гаазі може взятися за зачинщиків війни в Україні: незабаром буде зроблено заяву

Поділитися
Трибунал в Гаазі може взятися за зачинщиків війни в Україні: незабаром буде зроблено заяву
Гаага може втілити свою юрисдикцію для розслідування будь-яких актів геноциду, злочинів проти людства та військових злочинів, вчинених в Україні.

Прокурор розташованого у Гаазі міжнародного кримінального суду Карім Хан заявляє, що незабаром зробить заяву стосовно ситуації в Україні, прояснивши подальші кроки, які будуть здійснені трибуналом в рамках цієї справи. На відповідну заяву посилається видання "ЄП", яке отримало документ у своє розпорядження.

"Після мого повернення до Гааги (з відрядження, - ред.) я планую видати детальнішу заяву стосовно ситуації в Україні, прояснивши мої оцінки та подальші кроки, які я бачу в рамках цієї справи", - заявив він.

Карім Хан нагадав, що МКС з 2015 року, від подання заявки з боку українського уряду офіційно має повноваження на розслідування порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених на українській території, включно з тимчасово окупованими територіями.

"Слідкую за подіями в Україні та навколо неї... Нагадую всім сторонам, які вчиняють насильство на українській території, що мій офіс може втілити свою юрисдикцію для розслідування будь-яких актів геноциду, злочинів проти людства та військових злочинів, вчинених в Україні", - йдеться у заяві.

Карім Хан окремо зазначив, що міжнародний злочин агресії як такий не може стати предметом розслідування, оскільки ані України, ані Росія не є сторонами Римського статуту МКС.

Але за індивідуальною заявою України розслідування може стосуватися окремих осіб, причетних до злочинів, передбачених міжнародним гуманітарним правом, причому обвинувачуваними можуть стати ті, що "скоював ці злочини, у тому числі давав накази, або робив інший внесок у скоєння таких злочинів".

Міжнародний кримінальний суд вже кілька років досліджує українські події. 

У лютому 2014 року Україна стала жертвою тривалої збройної агресії з боку Росії і підтримуваних нею бойовиків і терористів. 

8 вересня 2015 року Україна подала заяву згідно зі статтею 12(3) Римського статуту – установчого органу МКС, про злочини проти людяності і військові злочини, скоєних вищими посадовими особами РФ і керівниками терористичних організацій "ДНР"/"ЛНР", що призвело до надзвичайно важких наслідків і масових вбивств українських громадян.

Наскільки ефективним є Міжнародний кримінальний суд, читайте в матеріалі  голови Ukrainian Legal Advisory Group Надії Волкової - "Навіщо Україні Римський статут і Міжнародний кримінальний суд".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі