Трепак про столичні обшуки: «Усе вказує на політичний підтекст силового наступу, спрямованого проти мера міста»

Поділитися
Трепак про столичні обшуки: «Усе вказує на політичний підтекст силового наступу, спрямованого проти мера міста» © kievcity.gov.ua
Ексзаступник генпрокурора пояснив, що схожа історія, пов'язана з міським очільником Львова, була за часів минулої влади.

Численні обшуки та блокування роботи столичних підприємств, а також перевірки структурних підрозділів КМДА мають політичний підтекст, а не спроби навести лад у Києві, вважає колишній заступник генпрокурора Віктор Трепак. Він пояснив, що столична влада має ті ж недоліки, що і вся владна вертикаль, однак правоохоронці активізувалися лише в Києві.

«Іде масована атака на Київ. Останні кілька місяців спостерігається надзвичайна активність правоохоронних органів стосовно столичної влади. Тотальній перевірці піддані практично усі структурні підрозділи Київської міської державної адміністрації та столичні комунальні підприємства. Проводяться обшуки, вилучаються документи і техніка, блокується діяльність владних суб’єктів і суб’єктів господарювання. Усе це супроводжується масованою інформаційною кампанією про різного роду зловживання у діяльності столичної влади», – написав Трепак у Facebook. 

За його словами, діяльність київської влади має всі недоліки, які притаманні всій вертикалі української влади, включно з центральною. Однак зараз, як зазначив Трепак, «системного правоохоронного пресингу зазнає лише столична влада». 

«Для мене очевидним є те, що це точно робиться не з метою наведення ладу у столичному господарстві та немає нічого спільного з правом. Усе вказує на політичний підтекст такого силового наступу. Спрямованого проти однієї особи – Київського міського голови Віталія Кличка, у якому Офіс президента бачить політичного конкурента. Я б навіть говорив про проведення політично санкціонованої спецоперації по «знищенню» політичного конкурента, до якої традиційно задіяно силові структури. Як це було при президентові Порошенкові стосовно Львівського міського голови Андрія Садового, якого політично «вбивали» так званою сміттєвою справою (знаю це достеменно та писав тоді про це)», – додав Трепак.

Він зазначив, що сьогодні головне завдання для усіх правоохоронних органів – це Київ. За словами ексзаступника генпрокурора, правоохоронцям поставили завдання знаходити будь-що, що можна перевести у кримінальну площину і використати для дискредитації столичної влади, а відтак – ударити по Кличку. 

«Не важливо, чим завершаться десятки відкритих кримінальних проваджень. Важливо репутаційно «знищити» політичного опонента. У контексті посилення «наїзду» на очільника столиці потрібно розглядати і нещодавню заміну начальника київської поліції. Проблема полягає у тому, що вчергове у вітчизняній історії політична боротьба ведеться забороненими способами. Боротьба начебто з посадовими зловживаннями ведеться способами, які точно є набагато більшими посадовими зловживаннями», – заявив Трепак.

Він зауважив, що влада б’є по Кличку, а головний удар приходиться на Київ та його жителів. Але це не зупиняє тих, хто організував таку атаку. І, за словами Трепака, не зупинить, бо вони керуються не державними, а приватно-політичними інтересами.

Зазначимо, що сьогодні, 18 серпня, чергові обшуки відбулися в департаменті освіти і науки КМДА. А напередодні правоохоронці приходили в управління Святошинської та Солом'янської районних державних адміністрацій.

Минулого місяця правоохоронці також провели низку обшуків на комунальних підприємствах Києва та в КМДА. Серед них виявилися «Київводфонд», «Київводоканал», «Київавтодор». Крім того, у травні силовики також провели численні обшуки в столиці. Вони приходили і в багатоповерхівку, де живе мер Києва Віталій Кличко, і до глави виконавчого комітету партії УДАР Артура Палатного. За підсумками обшуків підозру отримали 11 посадових осіб.

Ситуація між Банковою і мером Києва Віталієм Кличком загострилася ще у квітні. Тоді Кличко вимагав від влади введення жорсткого національного локдауну, а у відповідь отримав погрозу від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про звільнення з посади голови КМДА.

Якщо хочете розібратися в причинах протистояння президента і мера, читайте статті Інни Ведерныкової «Чи відбере Зеленський столицю?» та «Закон бумеранга», де були спрогнозовані та пояснені події, що відбуваються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі