"Я думаю, що президент Трамп готовий вибудувати сильну позицію. Ця позиція базується на трьох чинниках - підтримці існуючих правил гри, підтримці загальних принципів безпеки і захисті національних інтересів США", - зазначив дипломат.
В інтерпретації Уолкера, таку позицію не слід розглядати, як антиросійську.
"Хіба що Росія зробить вибір на користь того, аби стати антагоністом Сполучених Штатів. Президент Трамп, власне, хоче того, про що й заявляв, - порозумітися з Росією. Але для цього сама Росія повинна змінити поведінку, до якої вона вже звикла", - підкреслює він.
Волкер, в той же час, зазначив, що за останні півтора роки функціонування попередньої американської адміністрації, російська влада трохи звикла до того, що їй багато що сходить з рук.
"Під час останніх президентських виборів у США вони не приховували своїх очікувань: нову адміністрацію очолить людина, котра славиться своєю майстерністю укладати угоди, і з нею можна буде легко домовитися. Втім, цього не сталося", - констатував дипломат.
Нагадаємо, 21 вересня президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом на полях Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку. Переговори тривали близько години.У них взяли участь віце-президент США Майкл Пенс, державний секретар Рекс Тіллерсон і спецпредставник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, посол України у Вашингтоні Валерій Чалий.
Після переговорів з Трампом Пороошенко заявив, що США підтримують введення міжнародного миротворчого контингенту в Донбас, а також позитивно відгукнувся про рівень двостороннього співробітництва, зокрема, у сфері безпеки і оборони.
Читайте інтерв'ю Курта Волкера DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".