Заступник голови Верховної Ради України, депутат від Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко вважає, що новий варіант уряду з’явиться після завершення конституційної реформи. Про це в четвер, 16 вересня, повідомляє прес-служба політика.
«Незначні зміни в складі уряду можливі вже ближчим часом, водночас, радикальна зміна уряду відбудеться після завершення історії із внесенням змін до Конституції», - вважає Томенко.
На його думку, якщо буде остаточно реалізована ідея повернення до Конституції 28 червня 1996 року (після рішення Конституційного суду та відповідного рішення Ради), з’являться дві важливі обставини. Першою такою обставиною віце-спікер визначив те, що президент, а не парламент, формуватиме склад уряду. Томенко нагадав, що серед повноважень парламенту залишиться лише надання згоди на призначення президентом прем’єр-міністра (ст. 85, п.12 Конституції 28 червня 1996 року). Ст.106, п.9 Конституції 28 червня 1996 року передбачає, що саме президент призначає за поданням прем’єр-міністра членів Кабінету міністрів.
Другою обставиною Томенко назвав ст.114 Конституції 28 червня 1996 року, яка визначає, що до складу уряду входять прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр-міністр, три віце-прем'єр-міністри, міністри.
«Отож, якщо буде реалізована модель повернення до президентсько-парламентської республіки, сама процедура призначення уряду переходить до президента. Окрім того, в уряді може бути лише один перший віце-прем'єр-міністр та три віце-прем'єр-міністри. Сьогодні, як відомо, в уряді працює один перший віце-прем'єр-міністр та п’ять віце-прем'єр-міністрів», - відзначив віце-спікер. Говорячи про проблему відсутності гуманітарного віце-прем’єр-міністра, Томенко сказав, що «саме після того, як буде остаточно визначена кількість віце-прем'єрів, можна буде очікувати на його появу».
Нагадаємо, до Конституційного суду 14 липня направлено подання за підписом 252 народних депутатів, в якому вони просять КС перевірити на відповідність Конституції закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року, N2222-IV. 20 липня стало відомо, що КСУ відкрив провадження за даною справою.
Суддею-доповідачем призначений суддя КС Сергій Вдовиченко.
Як писало «Дзеркало тижня», рішення КСУ про скасування політреформи очікується на початку осені. Імовірно — не пізніше першої декади жовтня.
24 серпня президент Віктор Янукович знову заявив про необхідність вдосконалення Конституції. Його підтримав спікер Володимир Литвин.
За даними джерела «ДТ», у КСУ готуються зафіксувати факт порушення статті 159 Конституції і на підставі статті 152 тієї ж Конституції визнати закон №2222, яким було введено в дію нову редакцію Основного закону, неконституційним.