Томенко: Якщо Янукович підпише закон Колесніченка-Олійника, свободу слова буде офіційно заборонено

Поділитися
Томенко: Якщо Янукович підпише закон Колесніченка-Олійника, свободу слова буде офіційно заборонено © Андрій Товстиженко, DT.UA
Томенко звернувся до журналістів та власників медіа з пропозицією задіяти і підтримати всі можливі заходи, щоб не допустити підписання президентом "законодавчих ініціатив, які повністю ліквідують принципи інформаційного і демократичного суспільства".

3 підпише прийнятий парламентом 16 січня закон авторства народних депутатів з фракції Партії регіонів Вадима Колесніченка та Володимира Олійника. Про це заявив голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко (фракція "Батьківщина").

"Фактично, легалізацією таких законодавчих норм Україну буде відкинуто з демократичного шляху розвитку тих країн, які долають шлях до того, щоб цінності захисту прав і свобод людини, доступу до інформації, свободи слова й інші були ключовими. За таких обставин мова йде не тільки про втрату європейських стандартів свободи слова, а й про те, що Україна потрапляє до числа країн з тоталітарним політичним режимом", - заявив Томенко.

Він висловив розуміння, що абсолютна більшість депутатів, які піднімали у сесійній залі руки, в принципі, не розуміли, за що голосують.

"Тому я звертаюся до журналістів та власників медіа з пропозицією задіяти і підтримати всі можливі інформаційні та громадські заходи, щоб не допустити підписання президентом цих законодавчих ініціатив, які повністю ліквідують принципи інформаційного та демократичного суспільства в Україні", - підсумував Томенко.

Нагадаємо, депутати провладної більшості у сесійній залі Верховної Ради прийняли 16 січня з десяток законів у режимі нібито підняття рук із заздалегідь відомим результатом у 235 голосів.

Найбільш резонансні серед прийнятих документів - держбюджет-2014, законопроект, який спрощує процедуру зняття депутатської недоторканності, а також законопроект №3879 регіоналів Вадима Колесніченка і Володимира Олійника, який посилює умови проведення акцій протесту, а також вводить інші обмеження демократичних свобод.

Опозиція вже назвала голосування у Раді "державним переворотом". Стурбованість сумнівною процедурою прийняття законів вже висловили посли ЄС і США.

Читайте також:

За DDoS-атаки на сайти державних органів влади будуть саджати до в'язниці мінімум на два роки

Рада розширила сферу дії Податкового кодексу

Парламентська більшість посилила умови проведення акцій протесту

Рада зобов'язала українців купувати SIM-картки за паспортами

Опозиція назвала голосування в Раді державним переворотом

Рада спростила процедуру зняття недоторканності з депутатів

Рада ввела автоматичну фото- і відеофіксацію порушень ПДР

Депутати доповнили Кримінальний кодекс статтею про наклеп

Рада з подачі комуністів ввела кримінальну відповідальність за заперечення злочинів фашизму

Рада прийняла закон, що дозволяє заочно судити Тимошенко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі