Європейський Союз може відмовити Україні в наданні безвізового режиму, якщо Верховна Рада не скасує включену до бюджету норму про відтермінування електронного декларування доходів держслужбовців на 2017 рік. Про це глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив під час зустрічі зі студентами Національного авіаційного університету у вівторок, 2 лютого, передає УНІАН.
"Звіт Європейської комісії з питань виконання Україною тих положень, які були записані, був позитивним. Європейська комісія взяла зобов'язання... потрібно змінити регуляції Європейського Союзу, щоб відкрити безвізовий режим для України. Європейська комісія подасть це до Європейської Ради, але ще залишилися деякі справи, які не вирішені навіть з української сторони", − наголосив посол.
Дипломат уточнив, що мова йде про початок роботи Національного агентства із запобігання корупції, запуск якого неможливий до скасування норми про відстрочку електронного декларування.
"Щоб це агентство запрацювало, йому потрібно надати... електронні декларації про майно. Ви чули, що на прохання деяких депутатів це було відкладено до 2017 року. Ми знову опинилися в ситуації, що європейським урядам буде важко прийняти рішення про запровадження безвізового режиму, тому що немає впевненості, що Україна виконуватиме свої зобов'язання", - заявив Він.
Посол підкреслив, що рішення цього питання залежить від волі українських парламентаріїв.
Нагадаємо, Київ взяв на себе зобов'язання запустити роботу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Грунтуючись на цьому зобов'язанні, Єврокомісія 18 грудня схвалила позитивний звіт для України. Одним із завдань НАЗК є контроль за деклараціями чиновників і відповідністю їх офіційних доходів способу життя.
Однак, у прийнятому Верховною Радою бюджеті на 2016 рік з'явилася норма про відстрочку декларування на наступний рік. Примітно, що в урядовому проекті бюджету цієї норми не було. Виявлення норми у тексті закону викликало широкий суспільний і міжнародний резонанс.
Про поправку повідомив народний депутат від БПП Віктор Чумак. Незабаром з'ясувалося, що її автором є позафракційний депутат, екс-регіонал Володимир Мисик.
Голова Верховної Ради Володимир Гройсман пообіцяв, що парламент скасує цю норму, однак на поточному пленарному тижні проект відповідної постанови депутати так і не змогли включити до порядку денного.
28 січня Чумак, якого раніше Кабмін призначив головою НАПК, заявив про вихід з фракції БПП і написав заяву про відмову очолювати Агентство. За словами депутата, певні політичні кола блокують початок роботи НАЗК.