Депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати закон «Про засади державної мовної політики» таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не чинним.
Як повідомив кореспондент ZN.UA, депутати вважають, що його було прийнято з порушенням ст.10 Конституції України, де чітко вказано, що «державною мовою є українська».
«Поділ на державні і регіональні мови - це основа для федералізації України та руйнування нашої державності», - заявив голова комісії облради з питань законності Леонід Бицюра.
- У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, окрім російської
Обласні депутати закликали суддів Конституційного суду, «якщо в них залишилася хоча б крапля людської совісті», визнати даний закон неконституційним.
Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесниченка та Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.
У східних і південних областях України місцеві органи влади вжили ряд кроків з реалізації положень закону.
13 серпня Одеська міська, а 15 серпня - Одеська обласна рада надали російській мові статус регіональної. Також Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.
16 серпня в Запорізькій області російська мова стала регіональною згідно з рішенням Запорізької обласної ради. Севастопольська міськрада 16 серпня також прийняв рішення про надання російській мові статусу регіональної.
15 серпня Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону «Про основи державної мовної політики». !zn
Читайте також:
Російська мова отримала статус регіональної в Запорізькій області
Одеса надала російській мові статус регіональної
В кримському парламенті виступили проти регіонального статусу для української мови