Тарас Кремінь – новий мовний омбудсмен

Поділитися
Тарас Кремінь – новий мовний омбудсмен Тарас Кремінь — український політик, науковець, громадський діяч © Facebook/Vasyl Mokan
Ця кандидатура — ініціатива офісу уповноваженої із захисту прав людини.

Попри імена претендентів, які звучали у ЗМІ раніше, на посаду нового уповноваженого з питань захисту мови Кабмін сьогодні призначив професора Миколаївського національного аграрного університету Тараса Кременя. Про це на свой сторінці в Facebook повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

«Сьогодні шляхом рейтингового голосування на посаду Уповноваженого із захисту державної мови уряд призначив Кременя Тараса Дмитровича», — проінформував він.

Зазначається, що кандидатура Кременя на посаду мовного омбудсмена — ініціатива офісу уповноваженої із захисту прав людини.

Відомо, що Тарас Кремінь  — український політик, науковець, громадський діяч. Народний депутат України VIII скликання від Політичної партії «Народний Фронт».

У 2014 році був обраний головою Миколаївської обласної ради VI скликання. Син українського поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня.

Він є співавтором законів Про освіту, Про фахову передвищу освіту, Про повну загальну середню освіту, а також Про забезпечення функціонування української мови як державної.

Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Тетяну Монахову з посади уповноваженої із захисту державної мови. Відповідне розпорядження датоване 6 травня.

У квітні Монахова повідомила про те, що написала заяву про звільнення за власним бажанням. Вона пояснила, що за пів року в Україні не вдалося створити секретаріат уповноваженого із захисту державної мови. При цьому казначенйство виділяє фінансування саме після створення секретаріату. Відповідно Тетяна Монахова пів року не отримувала зарплатні. За словами Монахової, вона навіть не знала, яку саме зарплатню мала отримувати на посаді уповноваженої. При цьому за майже пів року витратила близько 30 тисяч гривень на свою роботу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 5
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
oncer
20 Грудня 2020, 22:36
На свій хлопський розум скажу так - нікуди ми не подінемось від онлайн освіти. І це справді добре. Це дає свободу отримання освіти. Що мене неприємно зачепило у статті - визначення "нудні лекції". Якщо студенту цікавий предмет і він насправді хоче просунутись у цьому напрямі - не буде лекція "нудною". Так можна далеко зайти - класичні монографії, ґрунтовні праці - та ну, нудно. Дайте мультиків, 3D, гейміфікацію. Навчання - це праця. Вдячна, натхненна, але праця. Вона потребує зусиль як з боку викладача, так і учня. Це двосторонній рух, про що часто забувається. Наче для учня скрізь його головна.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі