В CNN з'ясували, хто серед оточення Трампа найближчий до Овального кабінету

Поділитися
В CNN з'ясували, хто серед оточення Трампа найближчий до Овального кабінету © Getty Images
CNN надало свого роду "путівник" щодо розподілу офісів серед чиновників у Білому домі під час другого терміну Трампа. 

Кабінети (кімнати для співробітників всередині Білого дому) в Західному крилі завжди були найкращою нерухомістю для найвпливовіших людей у Білому домі. Ця близькість до влади, можливо, ще більш важлива під час другого терміну президента Дональда Трампа, оскільки керівник апарату Сьюзі Вайлз зобов'язалася керувати Білим домом — і обмежити коло осіб, які мають прямий доступ до Трампа, — у набагато більш дисциплінований спосіб, ніж це було під час його першого терміну.

Саме тому ті, хто має привілеї, які чиновники Білого дому називають привілеями walk-in, тобто можуть потрапити до Овального кабінету до президента без попереднього запису, є ще більш рідкісним явищем під час другого терміну Трампа, зазначають кореспонденти CNN.

Однак, як розповіли CNN кілька чиновників з адміністрації Трампа і людей з його найближчого оточення, майже всі співробітники, чиї кабінети розташовані на першому поверсі Білого дому, а також багато хто з кабінетів на другому, мають цей цінний доступ до президента — хоча в більшості випадків вони все ж заздалегідь записуються на прийом, перш ніж увійти в Овальний кабінет. Таким привілеєм також користуються деякі помічники, чиї офіси розташовані в сусідній Виконавчій офісній будівлі імені Ейзенхауера — в їхньому числі Ілон Маск і глава президентського кадрового офісу Серхіо Гор.

На відміну від свого першого терміну, тепер Трамп оточив себе найближчими і відданими радниками. Більшість співробітників, які працюють у Західному крилі, вже працювали з ним раніше — або в його кампанії 2024 року, або в першій адміністрації, або і там, і там. І на відміну від 2017 року, коли Трамп наймав ключових помічників із більш традиційних кіл Республіканської партії, зараз його команда значною мірою ідеологічно близька президенту і набагато менш схильна чинити опір його ключовим політичним рішенням.

 

План розміщення чиновників в Білому домі, який показує, важливість людей, виходячи з того, наскільки близько до Овального кабінету вони знаходяться.
План розміщення чиновників в Білому домі, який показує, важливість людей, виходячи з того, наскільки близько до Овального кабінету вони знаходяться.

Ден Скавіно, заступник голови адміністрації й один з найстаріших радників Трампа, має найближчий кабінет до Овального кабінету , поруч з приватною їдальнею президента. Поруч з ним сидить Джеймс Блер, заступник голови адміністрації Трампа з питань законодавства, який був політичним директором кампанії Трампа 2024 року. Зараз Блер працює у кабінеті, який у 2017 році обіймав Стів Беннон — тодішній головний стратег Трампа після його першої перемоги на виборах.

Сюзі Вайлз, яку сам Трамп нещодавно назвав "найвпливовішою жінкою у світі", зайняла кабінет, традиційно призначений для глави адміністрації — цю посаду до неї обіймали виключно чоловіки.

Чиновники Білого дому, які мають кабінети на першому поверсі
Чиновники Білого дому, які мають кабінети на першому поверсі

Наприкінці коридору від кабінету Вайлз розташований кабінет віцепрезидента Джей Ді Венса, де також працює його глава апарату Джейкоб Резес. Поруч із ним знаходиться кабінет радника з національної безпеки Майка Волтца, який є третім за розміром після кабінетів Вайлз і Венса.

В одному блоці з Волтцем працюють його заступник Алекс Вонг та старший радник Майка Кетчел. А його голова апарату Брайан Маккормак та директор з комунікацій Брайан Хьюз розміщені поверхом нижче, в окремих кабінетах без вікон — неподалік Situation Room, центру з управління кризовими ситуаціями.

Заступник керівника апарату з оперативних питань Бо Гаррісон і помічник президента Роберт Габріель мають найкращі місця в самому центрі Західного крила, поруч з кімнатою Рузвельта (конференц-зал у Західному крилі Білого дому, офіційне основне робоче місце Президента Сполучених Штатів) і вестибюлем. Однак, як повідомив CNN один із високопоставлених співробітників Білого дому, ні Габріель, ні Гаррісон не мають привілеїв на вхід до Овального кабінету, повідомив CNN високопоставлений чиновник Білого дому. Так само, як і Г'юз, Кетчел чи Вонг, сказав радник.

У найближчому до Кабінету міністрів (Cabinet Room), приміщенні сидить команда президента з питань комунікацій. Заступник керівника апарату Білого дому з питань комунікацій і справ кабінету міністрів Тейлор Будович зайняв престижніший кабінет, ніж формально передбачає його посада (ред.). Поруч з Будовичем знаходяться кабінети директора з комунікацій Стівена Чуна і прессекретаря Керолайн Левітт.

Четверо помічників президента і люди, які найчастіше подорожують з ним — як зараз, так і в роки між його адміністраціями — проживають у приміщенні безпосередньо біля Овального кабінету, відомому як "зовнішній Овал".

Сюди входять спеціальна помічниця президента Марго Мартін, яка часто документує події та зустрічі Трампа в соціальних мережах; Наталі Гарп, колишня ведуча One America News Network, яка часто друкує пости Трампа в соціальній мережі Truth Social під його диктування; Волт Наута, президентський камердинер і військовий помічник, який раніше проходив у справі про неправильне поводження Трампа з секретними документами (звинувачення пізніше було знято);

На другому поверсі також сидять деякі з найвпливовіших радників президента, в тому числі заступник глави адміністрації з питань політики Стівен Міллер, чия посада значно применшує владу, яку він має в Білому домі. Люди, знайомі з цим рішенням, розповіли CNN, що Міллер вирішив залишити за собою кабінет, який він використовував під час першої каденції.

Чиновники Білого дому, які мають кабінети на другому поверсі
Чиновники Білого дому, які мають кабінети на другому поверсі

Юридичний радник Білого дому Девід Воррінгтон, який традиційно займає кабінет радника президента також сидить на другому поверсі, як і заступник керівника апарату зі стратегічного впровадження Нік Луна, один з особистих охоронців Трампа під час його першого терміну, і Кевін Хассет, директор Національної економічної ради.

Двоє головних помічників Трампа з політичних питань з його кампанії 2024 року, Вінсент Хейлі та Росс Ворінгтон, також працюють на другому поверсі. Хейлі займає посаду голови Ради з внутрішньої політики Трампа, а Уорінгтон виконує роль головного спічрайтера — посаду, яку раніше обіймав Міллер.

Однак багато кабінетів на другому поверсі залишаються порожніми, додають кореспонденти.

Один з найважливіших офіційних осіб нової адміністрації, спеціальний посланник Стів Віткофф — який був ключовим учасником переговорів щодо завершення воєн між Ізраїлем і ХАМАС, а також між Росією та Україною — має кабінет у підвальному приміщенні, хоча часто зустрічається з Трампом в Овальному кабінеті.

Чиновники Білого дому, чиї кабінети розташовані в підвальному приміщенні
Чиновники Білого дому, чиї кабінети розташовані в підвальному приміщенні

Також на нижчому рівні знаходяться кабінети начальника прикордонної служби Трампа Тома Гомана і штатного секретаря Вілла Шарфа, який відіграє помітну роль, представляючи президенту укази, які він часто підписує перед пресою.

"Незвичайним кроком є те, що Пола Вайт-Кейн, старший радник Офісу з питань віри Білого дому і багаторічний духовний наставник Трампа, також має свій власний кабінет у підвальному приміщенні", — підсумували кореспонденти.

Нагадаємо, що Фредерік Кемп, президент і головний виконавчий директор Atlantic Council писав, що приголомшливі дії Трампа свідчать про революцію. Він також вважає, що Трамп ніколи не применшував своїх намірів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 7
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Анатолий
11 Березня 2013, 12:31
Один из афоризмов Козьмы Пруткова гласит: «Единожды солгавши, кто тебе поверит?». Господин товарищ Калетник врёт, отвечая уже на первый же вопрос. Так как можно всерьёз воспринимать его ответы на другие вопросы? Врать Калетник начинает сразу же, как только заговорил о причине теперешнего блокирования трибуны ВРУ. Никто не требовал от председателя ВРУ отозвать иск в ВАСУ о лишении депутатских полномочий народного депутата фракции ПР Андрея Веревского - миллиардера, владельца компании "Кернел", официально занимающего пост главы совета директоров. Но Калетник намеренно уравнивает вопрос лишения мандата народного депутата Веревского и Сергея Власенко, стараясь создать видимость объективности. А чего стоит заявление Калетника о невозможности отозвать иск Рыбака в ВАСУ на том основании, что есть решение регламентного комитета, принятое большинством голосов с соответствующим кворумом? Юрию Сколотяному стоило бы спросить, на каком заседании регламентного комитета было принято это решение? На заседании 27 февраля, когда депутаты по расписанию должны были работать в округах, а не в комитетах? Когда на заседании не оказалось оппозиционеров? Когда часть депутатов, которые якобы присутствовали на заседании комитета, вообще в Киеве не было? Когда заседание регламентного комитета не проводилось, а в нарушение "Регламента работы ВРУ" просто были собраны подписи 8 членов комитета от Партии регионов и одного коммуниста? То есть глава комитета "регионал" Макеенко просто-напросто сфальсифицировал решение? Или Калетник говорил о заседании регламентного комитета 4 марта, когда комитет не рассматривал вопрос по существу, хотя к тому времени уже было известно, что Сергей Власенко 21 февраля этого года подал заявление об аннулировании своего адвокатского свидетельства, что согласно Закону "Об адвокатуре и адвокатской деятельности" с этого числа лишало его права заниматься адвокатской деятельностью, т. е. снимало саму причину подачи обращения к председателю ВРУ по поводу совместительства С. Власенко, вне зависимости занимался ли он адвокатской деятельностью в действительности? Вместо этого на голосование был поставлен вопрос утверждения сфальсифицированного решения от 27 февраля, как будто какое-то голосование может сделать фальшивку легитимным документом! Показательно, что Калетник продолжает твердить о проведении 27 февраля заседания комитета и наличии кворума, даже после того как сами "регионалы" признали, что собрали подписи под решением, которое не обсуждалось. Конечно, как говорит Игорь Григорьевич, глава ВР не должен проверять стенограмму заседания комитета или, например, протокол ведения заседания. Но имеет ли право председатель ВРУ не обращать внимание на заявления о фальсификации решения регламентного комитета и на основании фальшивки направлять иск в ВАСУ? Думаю, вопрос риторический.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі