Альтернативний уряд 3 має намір продемонструвати, як необхідно працювати і захищати українців, заявляє депутат фракції "Свобода" Юрій Сиротюк.
"Ми системно ходили на всі засідання уряду, ми бачили, як працює уряд, ми постійно намагалися донести свою позицію щодо кожного з рішень уряду. Цей досвід переконав нас, що ми повинні створити так званий уряд національної альтернативи", - сказав Юрій Сиротюк в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" 10 липня.
Народний депутат нагадав, що створення альтернативного уряду опозиційною силою - це звичайна європейська практика.
За словами Сиротюка, "Свобода" чітко розуміє, що "рано чи пізно, а може і дуже скоро ми станемо владою, станемо урядом. Тому ми вже зараз повинні показати, хто зі "свободівців" на якій посаді зможе працювати, які у нас засади діяльності".
"Ми розуміємо, що це досить-таки символічна посада - член альтернативного уряду. Але для нас важливо показати, як саме має працювати уряд. Для нас - це реалізація програми захисту українців", - зазначив Сиротюк.
Сиротюк підкреслив, що будуватиме свою роботу уряд національної альтернативи на основі програми "Свободи".
"Щоб кожен розумів, що ВО "Свобода" - це не просто сила, яка постійно заперечує уряду, але і те, що у нас є своя програма, своє бачення розвитку країни. Ми готові це робити, у нас величезний досвід адміністративної діяльності в органах місцевої влади, обласних радах", - підкреслив народний депутат.
За словами народного депутата, ідея створення альтернативного уряду з'явилася давно і робота з її здійснення зайняла багато часу.
"Ми вже півроку працюємо над цією ідеєю і думаємо над кандидатурами, хоча це не головне, а головне - ідеологія", - наголосив Сиротюк.
"Роботу ми вже практично закінчуємо", - зазначив Сиротюк.
Народний депутат також повідомив, що офіційно про створення альтернативного уряду буде оголошено на початку осені.
Відповідаючи на запитання журналіста, як сприйняли ідею створення альтернативного уряду колеги з парламентської опозиції, Сиротюк сказав: "Колеги з опозиції спокійно сприйняли нашу ідею".
"Адже кожна опозиційна сила має право на свої дії. Ми знаємо, що у "Батьківщини" був свій тіньовий уряд, його не розпускали, але всі ці півроку, як ми представлені у парламенті, нам ніхто не пропонував до цього тіньового уряду приєднатися. Віталій Кличко (лідер фракції "УДАР" - ред.) заявив, що така форма для нього є неприйнятною. Виходячи з того, що у тіньовий уряд "Батьківщини" нас не запрошували, а для Кличка ця ідея неактуальна, "Свобода" вирішила створити свій майданчик. Нічого в цьому немає поганого", - пояснив народний депутат.
Сиротюк нагадав, що у "Свободи" є спільна програма дій з "Батьківщиною" і "УДАРом" - "усунення від влади президента України Віктора Януковича, прийняття першочергових законів, але є й окрема програма "Свободи", яка відрізняється ідеологічно".
Парламентарій підкреслив, що "у своєму альтернативному уряді ми хочемо показати нашу позицію, умовно кажучи, продемонструвати, як би розвивалася Україна, які б рішення не приймалися, якщо б в Україні було абсолютно націоналістичний уряд". !zn
Читайте також:
Опозиція в Раді не голосуватиме, поки не будуть відновлені права депутатів, позбавлених мандатів
"Свобода" назвала президента Польщі "небажаною персоною" в Луцьку
"Свободівець" спростував наявність у партії воєнізованих формувань