"Дубайський пакет" американських пропозицій щодо введення місії ООН у Донбас виглядає цілком реалізовним, Росія уважно вивчить його і своєчасно дасть відповідь, заявив помічник президента РФ Владислав Сурков за підсумками зустрічі зі спецпредставником Держдепартаменту США по Україні Куртом Волкером.
За його словами, американська сторона цього разу привезла в Дубай "більш конструктивні пропозиції", передає ТАСС.
"Основною темою переговорів знову стало обговорення російської ініціативи щодо розгортання на південному сході України місії ООН. Американці цього разу привезли набагато більш конструктивні пропозиції. "Дубайський пакет" американських напрацювань, на відміну від "белградського", загалом виглядає цілком реалізовним. Принаймні, на перший погляд", - заявив Сурков.
Радник Володимира Путіна також зазначив, що Волкер представив докладний план поетапного розгортання місії в ув'язці з реалізацією політичних пунктів "Мінська".
"Головне в ньому - досить докладний план поетапного розгортання місії в ув'язці з реалізацією політичних пунктів мінських угод. Це збалансований підхід, якого ми домагаємося. Ми його уважно вивчимо і своєчасно дамо відповідь. Після чого запросимо Курта і його колег на нову зустріч", - сказав Сурков.
Раніше російський "Інтерфакс" з посиланням на власні джерела повідомив про те, що під час зустрічі в Дубаї 26 січня Курт Волкер і Владислав Сурков не змогли узгодити єдину позицію щодо українського закону про реінтеграцію Донбасу. Нібито зустріч закінчилася безрезультатно.
Нагадаємо, що раніше Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо у зону проведення АТО не буде введено миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожено. Він також вказав на маніпулятивність заяв керівника МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців і окупацією регіону.
Крім того, РФ категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН у Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".