Судова реформа в Україні лишається ключовим пріоритетом – посли G7

Поділитися
Судова реформа в Україні лишається ключовим пріоритетом – посли G7 © Facebook/Cпеціалізована антикорупційна прокуратура
У G7 нагадали про важливість реформування судової системи України.

Судова реформа залишається ключовим пріоритетом на шляху реформування України. Про це зазначили посли «Великої сімки».

«Рік тому Етична рада почала виконувати своє завдання з оновлення Вищої ради правосуддя. Посли G7 вітають її успіхи в просуванні верховенства права в Україні. Судова реформа, включно з новою процедурою відбору КСУ, залишається ключовим пріоритетом і має бути узгоджена з рекомендаціями Венеціанської комісії», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 22 лютого, після початку оцінювання Етичною радою, 10 із 15 чинних членів ВРП достроково склали повноваження за власним бажанням. Як наслідок кворум ВРП кворум було втрачено, а рада припинила виконувати повноваження.

Вища рада правосуддя вносить подання про призначення суддів, ухвалює рішення щодо порушення суддями чи прокурорами вимог щодо несумісності, може звільняти суддей з посади, надає згоду на їх затримання чи утримання під вартою.

Верховна Рада України на засіданні 15 серпня обрала двох членів Вищої ради правосуддя — Романа Маселка та Миколу Мороза.

Як просувається судова реформа у ситуації війни? Які люди претендують на ключові ролі у системі? Як триває процес формування нового складу Вищої ради правосуддя – ключового для судової системи органу? Читайте в тексті Михайла Жернакова та Саміри Аббасової «Судова реформа. З якими ризиками йде процес формування ВРП».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі