Окружний адміністративний суд Києва в середу, 24 листопада, прийняв рішення повернути позовну заяву лідера Європейської партії України, народного депутата від блоку «Наша Україна - Народна самооборона» Миколи Катеринчука про визнання протиправною бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо ухилення від оголошення про початок виборчого процесу чергових виборів народних депутатів 27 березня 2011 року.Про це повідомляє прес-служба Європейської партії.
«Суддя Окружного адміністративного суду Києва Донець В.А. вважає, що дана суперечка підсудна Київському апеляційному суду. Отже, він вирішив повернути позовну заяву», - повідомив Катеринчук.
«Водночас, хочу акцентувати і настояти, що наше обгрунтування компетенції Окружного адміністративного суду міста Києва розглядати суперечку за цим позовом є цілком логічним і знаходиться в межах правового поля. Зокрема, положення КАС України не встановлюють будь-яких спеціальних правил щодо підсудності вирішення суперечок за позовами до Центральної виборчої комісії поза межами виборчого процесу. Більше того, відповідним пунктом постанови пленуму Вищого адміністративного суду України від 2 квітня 2007 року встановлено, що суперечки про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій або комісій з референдуму, які виникли поза рамками етапів виборчого процесу та процесу референдуму або не стосуються виборчого процесу або процесу референдуму, не належать до суперечок, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, а тому визначення юрисдикції таких суперечок та їхній розгляд проводяться в загальному порядку. Отже, мотивацію про відмову інакше як політичною назвати не можна», - вважає Катеринчук.
Відзначимо, 1 жовтня КСУ визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року N2222-ІV (так звана політреформа 2004 року). Згідно з Основним законом у редакції 1996 року, Верховна Рада і президент обираються на чотири роки, а не на п'ять, як було визначено політреформою 2004 року.
КСУ дав позитивний висновок щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, які передбачають збільшення терміну повноважень президента, Верховної Ради, депутатів місцевих рад та мерів з чотирьох до п'яти років. Законопроектом також передбачається, що чергові вибори до Ради після поновлень положень Конституції в редакції 1996 року за рішенням КСУ проводяться в останню неділю жовтня 2012 року, а президента — в останню неділю березня 2015 року.
Відповідно до встановленої процедури, для внесення змін до Конституції за наявності позитивного висновку КСУ за них на одній сесії повинні проголосувати не менше 226 народних депутатів, і на наступній сесії — не менше 300. Попередньо Рада вже схвалила зміни до Конституції.
Таким чином, дані зміни можуть набути чинності не раніше лютого 2011 року. Виходячи з норм діючої Конституції, чергові парламентські вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року, і ЦВК має оголосити про початок виборчої кампанії не пізніше 22 листопада.
Напередодні Центрвиборчком не зміг ухвалити рішення про оголошення виборчої кампанії з виборів народних депутатів України, які мали відбутися 27 березня 2011 року.
За оголошення виборчої кампанії проголосували на засіданні ЦВК чотири члени Центрвиборчкому з 11-ти, утрималися — семеро. Зокрема «за» голосували Андрій Магера, Жанна Усенко-Чорна, Валерій Шелудченко та Ігор Жиденко.
Катеринчук напередодні направив до Окружного адміністративного суду Києва позов з проханням визнати протиправною бездіяльність ЦВК у питанні оголошення початку виборчого процесу з виборів депутатів Ради.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку