Згідно з рішенням суду, підозрювана у підготовці держперевороту депутат проведе в слідчому ізоляторі 59 днів без можливості внесення застави. Термін завершення арешту - 20 травня.
Слідчий суддя Євген Сидоров оголосив рішення увечері в п'ятницю, 23 березня, після декількох годин засідання, повністю задовольнивши ходайство держобвинувачення.
Прокуратура наполягала на арешті без можливості внесення застави, оскільки Савченко "є небезпечною особою" і може сховатися на неконтрольованої території. У свою чергу, захист просив запобіжний захід, не пов'язаний з обмеженням волі.
Ніхто з народних депутатів не прибув на засідання суду, щоб підтримати Надію Савченко. Також суддя не оголосив жодної заяви про готовність взяти депутата на поруки.
Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада позбавила Надію Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання й арешт.
Генпрокурор Юрій Луценко вручив Савченко повідомлення про підозру, потім її затримали. Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту та повалення влади. За словами Луценка, слідство має докази участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і голові "Офіцерського корпусу" Володимиру Рубану у підготовці ними перевороту.
У разі доказів інкримінованої провини Надії Савченко загрожує 15 років ув'язнення або довічне ув'язнення з конфіскацією майна.
Савченко під час засідання суду у п'ятницю, 23 березня, оголосила голодування.
Детальніше про політичні мотиви та наслідки цієї справи читайте в матеріалі Станіслава Речинського "Справа "Савченко - Рубана", або Високе мистецтво автоголу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".