Після зачитання обвинувачення він заявив, що у разі доведення вини, Савченко загрожує покарання аж до по життєвого ув'язнення.
"Це дає достатньо підстав підозрювати Савченко у вчиненні злочинів, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років, або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої", - сказав Банник.
При цьому сторона обвинувачення просить суд взяти підозрювану під варту без альтернативи внесення застави. Прокурори обґрунтували таке клопотання тяжкістю інкримінованих злочинів. На думку обвинувачення, на свободі Савченко може спробувати реалізувати свої злочинні наміри, оскільки "має зв'язки з керівництвом терористичних організацій на окупованих територіях України, або може втекти за кордон чи на окуповані території".
У четвер, 22 березня, після схвалення парламенту, представники правоохоронних органів у будівлі Верховної Ради повідомили про підозру народному депутату України Надії Савченко, а потім і затримали. Її підозрюють у підготовці та організації державного перевороту і повалення влади. Як заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання регламентного комітету, слідство має також фактами участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і Рубану у підготовці ними збройного державного перевороту в Україні.
У Європейському парламенті заявили, що будуть стежити за розвитком ситуації з затриманням Надії Савченко в Україні, і не виключили, що будуть закликати звільнити Савченка.
Детальніше про політичні мотиви і наслідки цієї справи читайте в матеріалі Станіслава Речинського "Справа "Савченко - Рубана", або Високе мистецтво автоголу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".