Вищий антикорупційний суд заарештував колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10,6 млн гривень, повідомляє hromadske.
САП просила обрати для підозрюваного запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці із заставою в розмірі 100 млн гривень. Адвокати, у свою чергу, просили відпустити Гладковського під особисте зобов'язання або на поруки. У зал суду прибули два депутати, один кандидат у депутати і колишній народний депутат (Максим Саврасов, Ростислав Павленко, Андрій Серебрянський, Олег Зімін), які хотіли взяти Гладковського на поруки.
Сам підозрюваний заявив, що продовжить голодування на знак протесту.
Нагадаємо, що за даними слідства, Гладковський використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", де він є кінцевим власником. Також він не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було відомо.
Вдень 17 жовтня стало відомо, що Гладковського було затримано на паспортному контролі в аеропорту Бориспіль під час спроби вилетіти з країни. НАБУ підтвердило затримання ексзаступника секретаря РНБО як підозрюваного у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).
Пресслужба корпорації "Богдан", президентом якої є Гладковський, заявила, що він нікуди не тікав, а повинен був вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 у Брюссель, затримання назвали "інсинуацією та спробою створити картинку для телебачення".
Наприкінці лютого проєкт Bihus.Info оприлюднив розслідування, присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні особи, наближені до п'ятого президента Петра Порошенка: Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і колишній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".