Окружний адмінсуд Києва підтримав сторону Апарату Верховної Ради за позовом журналістів і відмовив у задоволенні позовних вимог - надати копії списків реєстрації з підписами народних депутатів виїзного засідання 4 квітня 2013 року.
У відповідь на свої інформаційні запити позивач отримала тільки списки з прізвищами учасників засідання та інформацію про результати розгляду питань. Як зазначив відповідач, безпосередньо копії списків реєстрації є конфіденційною інформацією, оскільки містять особисті підписи народних депутатів, а тому їх не може бути надано.
На судовому засіданні представник Апарату ВРУ підтримав зазначену позицію, зазначивши, що підписи народних депутатів є персональними даними і відповідач не може надавати їх без згоди самих депутатів. "Вимоги позивача розкрити таку інформацію створюють штучні підстави для порушення Апаратом його обов'язків щодо захисту персональних даних", - зазначив представник ВРУ.
Суд підтримав сторону відповідача та відмовив у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. В свою чергу позивач і його представники заявили, що рішення суду є неправоможним, оскільки списки реєстрації нардепів на засіданні створюються у процесі виконання депутатами їхніх конституційних обов'язків, тому за своїм характером є публічною інформацією.
"Окрім того підписи депутатів було добровільно опубліковано ними разом із поданими деклараціями про майно на сайті ЦВК при реєстрації як кандидатів у народні депутати", - зазначила позивач.
Зокрема, в судовому засіданні сторона позивача надала суду відповідні копії декларацій з підписами депутатів, які були присутні на скандальному судовому засіданні. Отже, зазначена інформація не може вважатися конфіденційною.
Як підкреслила позивач, отримання запитуваної інформації є "суспільно необхідним для здійснення громадського контролю за дотриманням народними депутатами Конституції та законів, адже засідання ВР 4 квітня викликало широкий резонанс в суспільстві". Зокрема у частині можливості фальсифікації підписів окремих народних депутатів.
Позивач і його представники мають намір оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції.
Нагадаємо, 4 квітня фракції КПУ, Партії регіонів і підконтрольні їм позафракційники під виглядом зборів, замість того, щоб домовлятися з опозицією, яка заблокувала трибуну, просто пішли з Грушевського на Банкову. Там вони оголосили, що мають 244 голоси і провели засідання Верховної Ради.
Всупереч заявам і наказам спікера Володимира Рибака, апарат ВР, посилаючись на конфіденційність, двічі відмовився надавати списки реєстрації з живими підписами. !zn
Читайте також:
Рибак відзвітував перед Європою за виїзне засідання більшості
Опубліковано список депутатів - учасників "виїзного" засідання
ПР і КПУ вирішили провести засідання на Банковій, опозиція запропонувала їм збиратися у Межигір'ї