Порошенка планують допитати як свідка у так званій "справі 43 картин". Під час спроби вручення йому повістки на допит спецпризначенці бюро вдерлись до музею Івана Гончара у Києві, пошкодивши вхідні двері.
"Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про примусовий привід Порошенка П.О. для допиту у якості свідка у кримінальному провадженні, в якому досліджуються обставини переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників", - йдеться у повідомленні бюро на сторінці у Facebook.
Допит має відбутися 10 червня об 11:00 у приміщенні ДБР на вулиці Симона Петлюри, 15.
Нагадаємо, востаннє Порошенка викликали на допит 26 травня, однак п'ятий президент на з'явився у ДБР, натомість подружжя відкрило виставку картин з власної колекції у музеї Івана Гончара.
Після повідомлень про відкриття виставки до музею вдерлись спецпризначенці, вони виламали двері та не пускали всередину директора. Однак вручити повістку особисто, як це передбачено законом, не змогли, тож передали її дружині Порошенка Марині (хоча адвокати вручення повістки заперечували).
У бюро дії спецпризначенців вважають прийнятними і звинувачують "адміністрація музею та інших осіб у перешкоджанні проведенню слідчих дій". Без відповіді залишається й питання про те, наскільки обґрунтованою була сама "спецоперація".
Державне бюро розслідувань веде понад 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує п'ятий президент України. Раніше адвокат Порошенко говорив, що він фігурував як свідок у двох справах, а в інших у нього немає процесуального статусу.
Замість того, щоб зосередитися на реальних кейсах, де склад злочину Порошенка більш очевидний, Офіс президента через ДБР намагається створити якнайбільше медійних приводів, з яких саме Порошенко чомусь виходить "ображеною стороною", а не потенційним злочинцем. Зрозуміло, що слідчі ДБР реанімували провадження щодо нібито незаконного перевезення картин через кордон лише з однією метою – засмикати Порошенка провадженнями, пише у своїй статті для ZN.UA головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов.
Докладніше про те, чому політичні гасла не мають нічого спільного з судочинством, читайте у статті Олександр Лємєнова "Весна пройшла – посадок немає. І не буде".