Сучасний Виборчий кодекс можна підготувати за місяць, - екс-голова ЦВК

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сучасний Виборчий кодекс можна підготувати за місяць, - екс-голова ЦВК
Володимир Шаповал запевнив, що робота зі створення Виборчого кодексу на 95 відсотків виконана, але його прийняття може супроводжуватися труднощами через протистояння між владою і опозицією.

Необхідну роботу для створення Виборчого кодексу давно зроблено і його проект можна швидко перетворити в закон.

Про це ZN.UA розповів екс-голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал, коментуючи додаток заступника голови ЦВК Андрія Магери створити спеціальну комісію, яка займалася б кодифікацією виборчого закону.

"Слід було б створити робочу групу перед винесенням питання на розгляд Верховної Ради. Важливо залучити досвідчених фахівців (необов'язково різних політичних напрямків) до розробки відповідних законів і рішень парламенту. Вони як ніхто знають можливості виборчих технологій та як запобігти найбільш одіозні з них... До участі в підготовці можна також запросити іноземних партнерів. Принаймні, в ролі "сторожових псів", - від їх голоси влада "сідає на задні лапи", - зазначив Шаповал.

"насправді необхідна робота на 95 відсотків давно виконана, не треба вигадувати нічого нового. На основі наявних напрацювань можна було б підготувати сучасний проект Виборчого кодексу протягом одного місяця. І коли він буде винесений на розгляд парламенту, почалася б здорова дискусія. Залишилося б кілька розбіжностей, і тут вітчизняний політикум мав би виявити глибинну політичну мудрість. Наші лідери повинні консенсусом визначити ключові процедури у відповідному законі. Зрештою, проект міг би швидко перетворитися на закон", - заявив екс-голова ЦВК.

"Але що виходить зараз? Скажімо, гальмують прийняття напрацювань, відомих як "проект Ключковського". Справжня причина - відверто примітивна: "це не наш законопроект, і ми його не підтримаємо". ...Подумати тільки, чи може опозиція собі дозволити (з точки зору поточного моменту, а не спільного майбутнього) підтримати пропозиції влади, навіть якщо з ними згодна? Запропонує влада такий проект, який не буде суперечити намірам опозиції? Ця логіка в політичній сфері - в цілому абсурдна для суспільства, вона постійно тримає нас у режимі протистояння", - додав він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Василя Зорі і Віктора Мельниченка з Володимиром Шаповалом. !zn

Читайте також:

Володимир Шаповал порадив не боятися політизації ЦВК - вона існувала завжди

Екс-голова ЦВК Шаповал упевнений, що влада маніпуляціями виграє будь референдум

Яценюк розцінив звільнення Шаповала як початок фальсифікації виборів президента-2015

Шаповал міг залишитися главою ЦВК ще на рік, якщо б попросив про це президента

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі