Вихід Росії з тристоронніх консультацій з Нідерландами і Австралією щодо міжнародно-правової відповідальності за збиття літака рейсу MH-17 в небі над Донбасом 2014 року свідчить про небажання Кремля встановити відповідальних за трагедію.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Королівства Нідерланди Стефом Блоком, повідомляє прес-служба МЗС.
"Вихід РФ з консультацій по МН17 - це красномовне свідчення її страху перед правдою про те, що сталося 17 липня 2014 року в небі над Донбасом", - сказав Кулеба.
Як зазначається, ключовою темою розмови стало взаємодія в залученні винних за збиття МН-17 в рамках судових процесів в Нідерландах і міжнародних судових інстанціях.
Глава МЗС також зазначив, що Україна завжди була відкритою до співпраці і надавала всю необхідну інформацію голландській владі у зазначеній справі.
Також Кулеба і Блок домовилися продовжувати співпрацю з метою встановлення справедливості та притягнення винних до відповідальності.
Вранці 15 жовтня Російська Федерація вийшла з консультативної групи щодо катастрофи з МН17.
Основною причиною такого рішення названо поведінку Нідерландій щодо РФ у цій справі. Йдеться про липневе рішення країни подати позов до ЄСПЛ, яке в Росії назвали недружнім.
Нагадаємо, в Нідерландах триває судовий процес у справі про катастрофу літака «Боїнг-777» Malaysia Airlines, в результаті якої загинули 298 осіб. Перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".
У минулий понеділок суддя Хендрік Стейнхаус оголосив перерву до 3 листопада. Детальніше про причини даного рішення суду і роботу міжнародної групи слідчих у справі про катастрофу МН17 - в інтерв'ю заступника генерального прокурора, керівника Спільної слідчої групи від України Гюндуза Мамедова.