Стосовно доброчесності не буде ніяких винятків – член комісії з відбору голови НАЗК

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Стосовно доброчесності не буде ніяких винятків – член комісії з відбору голови НАЗК
У конкурсній комісії пояснили, чому саме доброчесність є такою важливою характеристикою кандидата в очільники НАЗК.

Нацагентство з питань запобігання корупції – це велика структура, якою потрібно керувати. Отже, людина, яка обійме посаду очільника НАЗК повинна мати державницьке мислення. Чи готовий хтось із комісії з відбору нового очільника Нацагентства поступитися критерієм доброчесності, якщо бачитимуть крутого професіонала-менеджера перед собою? На це питання  в інтерв’ю ZN.UA розповіли члени конкурсної комісії Метью Мюррей та Андрій Козлов, з якими поговорила Тетяна Безрук.

«Ні, ми не будемо робити жодних винятків стосовно доброчесності. Це дуже просто. Доброчесність тут відіграє центральну роль і впливає на те, як ми оцінюємо кандидатів. Лише ті люди, які є глибоко доброчесними, можуть управляти такими організаціями. Найкращі лідери — доброчесні. В них розвинені чудові проактивні навички слухати, вони знають, як будувати зв’язки та стосунки з людьми. Вони надихають тих, з ким щоденно працюють. Їм довіряють співробітники. І все це корелює з рівнем доброчесності», – заявив Мюррей.

Він додав, що у такій справі найкраще себе показують доброчесні люди. При цьому Мюррей підтвердив, що людина має вміти керувати такою великою організацією.

«Управлінський досвід і лідерство — це взаємопов’язані речі. Лідер має вести вперед своїм прикладом. Ось чому це важливо, щоб керівник був доброчесним. Якщо керівник недоброчесний, як на нього дивляться підлеглі? В самій агенції працює близько 400 людей, і ними всіма слід керувати, слід делегувати повноваження. Якщо навіть у цих питаннях не буде належної доброчесності, то система рано чи пізно почне давати збій. Ні, винятків не буде, управлінський досвід має включати і доброчесність», – додав Козлов.

При цьому Мюррей зазначив, що комісія прагне визначити кандидатів із сильним лідерством і управлінськими навичками. Однією з ознак того, що у людини є ці навички, за його словами, може бути досвід управління великими організаціями. Але член комісії підкреслив, що це, безумовно, не єдиний або навіть не найважливіший індикатор.

«Сильний лідер і менеджер для НАЗК вмітиме розвивати відносини як усередині самого НАЗК, так і з іншими стейкхолдерами на основі поваги, спільних цінностей, довіри та відданості спільній місії. Цей лідер буде терплячим, матиме інтуїцію та знатиме, як залучати і мотивувати спільноти людей для протидії корупції в уряді й суспільстві», – заявив Мюррей.

Своєю чергою Козлов, додав, що комісія запроваджує розгорнутий психологічний тест, який дасть можливість виявити у кандидатів необхідні лідерські, управлінські та організаційні здібності, в тому числі ті, що лише чекають на свій гідний прояв. У цей же спосіб члени комісії також зможуть здійснити оцінку ризиків, пов’язаних з особою кожного кандидата.

Нагадаємо, що конкурсна комісія спеціально продовжила до 22 грудня терміни подачі документів на посаду голови НАЗК, аби збільшити кількість кандидатів. Адже у конкурсних процедурах досить часто кількість таки переходить в якість. У комісії планують включно до 28 грудня оприлюднити список допущених до конкурсу кандидатів.

Про результати аудиту НАЗК за керівництва Олександра Новікова читайте у статті Інни Ведернікової «Підсумки зовнішнього аудиту НАЗК: Стратегічний провал інституції чи Новікова» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі