Нарощування військових сил РФ на кордоні з Україною по суті є елементом більшої геополітичної гри, заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв’ю «Українській правді»
«По суті, так і є», – сказав Данілов, відповідаючи на зауваження про те, що складається враження зі спілкування з українськими високопосадовцями, що нарощування сил на кордоні – це елемент якоїсь більшої геополітичної гри.
За словами секретаря РНБО, предмет такої гри в тому, що грає весь світ. Данілов заявив, що навіть несподіваний короткий візит президента РФ Владіміра Путіна на військову базу в Індію – це елементи мозаїки.
«Світ рухливий, а на сьогоднішній день він рухається дуже швидко. Зараз політичні процеси в Сполучених Штатах, політичні процеси у Китаї, у Німеччині, у Франції віддзеркалюється на всі ці процеси, тому що політика в демократичних країнах набагато складніша, ніж в авторитарних. В авторитарних там все просто», – заявив Данілов.
Він пояснив, що зараз по суті відбувається ревізія та зміна світового укладу, який сформувався після Другої Світової війни. За словами секретаря РНБО, інституції світової колективної безпеки, такі як ООН, НАТО, втрачають актуальність, а протистояння систем демократичних цінностей з тоталітаризмом і авторитаризмом – змушує світові наддержави змінювати геополітичну топологію світу. При цьом він назвав складним питання про те, хто проти кого та за що грає у цій грі.
«Я не хочу зробити ніякої шкоди, тому що зараз йде великий процес. Єдине, що я можу сказати, що якщо хтось вважає, що без нас хтось вирішує нашу долю, то це глибока помилка. Про нас можна говорити тільки з нами. Цьому процесу акцепт має дати суспільство. Якщо суспільство не дасть акцепт на вирішення питання на території Донецької, Луганської області, ніякі перемовини – неможливі», – додав Данілов.
Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Після закінчення переговорів заступниця держсекретаря США Венді Шерман заявила, що Сполучені Штати не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни.
12 січня відбулися переговори НАТО та Росії. По завершенню Єнс Столтенберг заявив, що Альянсу та РФ буде важко подолати розбіжності щодо українського питання. Також за словами генсека НАТО, союзники підтвердили, що політика відчинених дверей залишається незмінною. Те саме, за його словами, стосується і права кожної країни обирати свій шлях.
13 січня Росія проведе переговори з ОБСЄ.
Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».
Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».