У понеділок, 22 лютого, на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони було оприлюднено, а потім опубліковано стенограму засідання Ради національної безпеки й оборони України від 28 лютого 2014 р. щодо ситуації у Криму.
Як ідеться у статті Валентини Самар для DT.UA, цю стенограму, публікація якої отримала неабиякий резонанс, подали зі "скороченнями".
Зокрема, у інтерв'ю DT.UA колишній перший заступник Генпрокурора Микола Голомша заявив, що стенограма неповна й містить купюри, зокрема, і його виступу, у якомі він закликав вводити воєнний стан.
"Мотив - суто політичний. Держава, яка себе поважає, мала б провести аналіз помилок і з урахуванням цього аналізу формувати подальші дії. А так почалося політичне перетягання канату, вкидання "компромату". Я не бачу жодної потреби в розсекреченні та оприлюдненні стенограми цього засідання РНБО. Більш того - вибіркового оприлюднення і коментарів на користь одних та дискредитацію інших. Це неприйнятно - в такий спосіб оприлюднити документ і маніпулювати інформацією національної безпеки, що стосується держави", - вважає колишній перший заступник Генпрокурора України.
Екс-депутат Андрій Сенченко, який також був присутній на засіданні Ради нацбезпеки 28 лютого, акцентує увагу на ще одній обставині.
"Це засідання взагалі виходило за рамки, встановлені для засідань РНБО. Воно проходило в приміщенні, не захищеному від зняття інформації, туди міг зайти кожен, хто перебував на інших нарадах у Турчинова, що проходили одна за одною. Мене, до речі, ніхто не запрошував, але я зайшов і мені надали слово, оскільки я напередодні повернувся з Криму. Другий момент: на засіданні не було жодної повноцінної доповіді, не було аналітичних викладок, картографічного матеріалу, що відображає ситуацію на півострові. Усе, що там звучало, вже було у ЗМІ, або були оціночні, нічим не підтверджені висловлювання", - говорить Андрій Сенченко.
"Отже, опублікована стенограма - "несправжня". Судячи з усього, скорочена з метою створити образ єдиного "яструба", який пропонував увести воєнний стан, тобто збройний опір агресорові", - йдеться у статті.
Нагадаємо, 22 лютого на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони оприлюднена нібито повна стенограма засідання РНБО, яке відбулося 28 лютого 2014 у зв'язку з подіями в Криму.
Детальніше про стенограму засідання щодо Криму читайте у статті Валентини Самар "Унтер-офіцерські вдівці" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".