У перші хвилини після відкриття торгів на Шанхайській біржі індекс впав нижче психологічної позначки в 3000 пунктів, потім настала корекція, і котирування пішли вгору, додавши більше 50 пунктів. Однак ближче до 05:00 за київським часом Shanghai Composite знову пішов в мінус на 1,24%, досягнувши мінімальних значень за день.
На цьому фоні в мінусі опинилися і ціни на нафту. У 05:00 за київським часом барель північноморської Brent опустився до позначки в $ 31,09. Контракти на нафту марки WTI з поставкою в лютому на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) впали до 06:45 на 1,45% - до $ 30,95 за барель. Таких низьких значень WTI останній раз досягала в грудні 2003 року.
Влада Китаю перед початком торгів спробувала стабілізувати ситуацію, незначно змінивши курс юаня. Однак інвестори як і раніше не розуміють, які заходи має намір вжити регулятор для виправлення сформованої ситуації і утримання фондового ринку вище позначки в 3000.
Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту до 20 доларів за барель.
Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року.