Стефанішина пояснила, чому Словаччина з новим проросійським прем’єром – не проблема для України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Стефанішина пояснила, чому Словаччина з новим проросійським прем’єром – не проблема для України © EPA-EFE/MARTIN DIVISEK
Український уряд вміє розрізняти популістські та пов'язані з реальністю заяви проросійських політиків, запевняє Стефанішина.

Уряд Словаччини з новим прем’єром Робертом Фіцо, який виступив проти військової допомоги Україні та санкцій проти Росії, не є проблемою для українців, заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю редакторці міжнародного відділу ZN.UA Тетяні Силіній під назвою «Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС».

«У нас не було проблем зі Словаччиною. І зараз їх немає. У нас немає проблем із новосформованим словацьким урядом. Ми спокійно сприймаємо заяви, застереження, які пролунали від прем’єр-міністра Словаччини, зокрема на засіданні Європейської Ради», – каже Стефанішина. 

Віцепрем’єр звернула увагу на те, що з початку повномасштабної війни і після подання заявки на членство в ЄС Україна стала частиною європейської політики, і закликала пам’ятати, що існує відмінність між публічними заявами та реальними діями. 

«Є публічні заяви на брюссельську аудиторію, на українську і на внутрішню. Ми аналізуємо їх і розуміємо, де треба реагувати, а де ні. Звичайно, ми розуміємо, що певна радикалізація позицій може мати місце. Популістичні тренди зараз користуються великим попитом – у час найбільших випробувань», – каже вона. 

Стефанішина підкреслила, що оскільки і Словаччина, і Угорщина входять до ЄС і НАТО, там існують фактори стримувань і противаг. 

«На відміну від Угорщини, Словаччина є активним членом НАТО. Військова спроможність Словаччини, частини східного флангу НАТО, залежить від взаємодії між союзниками. Тому ми будемо судити за конкретними діями, а не за заявами», – резюмувала Стефанішина. 

У інтерв’ю ZN.UA Стефанішина також наголосила, що в контексті євроінтеграції Будапешт використовує діалог з Києвом, щоб торгуватися з Брюсселем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі