Євроінтеграція: Будапешт використовує діалог з Києвом, щоб торгуватися з Брюсселем – Стефанішина

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Євроінтеграція: Будапешт використовує діалог з Києвом, щоб торгуватися з Брюсселем – Стефанішина © EPA-EFE/Noemi Bruzak
Але український уряд має надію на те, що ЄК ухвалюватиме щодо України об’єктивні рішення, а не навіяні з Угорщини.

Проросійська влада Угорщини, яка не раз гальмувала надання Євросоюзом допомоги Україні та введення антиросійських санкцій, використовує претензії до України як інструмент для торгування з Брюсселем в контексті української євроінтеграції, але серйозною загрозою для процесу це поки що не є, пояснила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю редакторці міжнародного відділу ZN.UA Тетяні Силіній під назвою «Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС».

«З Угорщиною у нас є двосторонній діалог, але очевидно, що цей діалог між Києвом і Будапештом використовується останнім виключно для торгівлі з Брюсселем. Тому тут першочергова відповідальність – у європейських інституцій, Європейської комісії, яка не повинна підігрувати окремим державам-членам. Ми, українці, або будь-які держави ЄС не маємо відчувати, що у когось існують особливі симпатії до позиції Угорщини. Однак, на жаль, сьогодні ми відчуваємо таке особливе ставлення до Будапешта», – каже Стефанішина.

За її словами, у документах, зокрема в оцінках, що стосуються реалізації Україною завдань у сфері національних меншин, чітко видно угорський слід. 

«Ми дуже багато зусиль доклали, аби дійсно зрушити проблемні питання, ухвалити законодавство. Дуже сумно бачити це, коли ми з усіх сил намагаємося згуртувати країну, коли всі національні меншини, включаючи угорську, об’єднуються і звертаються до лідерів ЄС із проханням підтримати європейський шлях України. І є сили, які намагаються роз’єднати нашу країну. Думаю, що це взагалі не про права національних меншин. Це певні спроби розколоти державу в той час, коли ми постійно говоримо, що лише об’єднані ми зможемо досягти перемоги», – розповідає Стефанішина.  

При цьому, за її словами, вона має хороші робочі відносини з єврокомісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї, який є угорцем.

«Українська делегація була в Будапешті, у нас є конкретні домовленості по частині освітнього процесу, вони вже зараз реалізуються. Ми відтермінували на рік набрання чинності другою частиною законодавства щодо цього компонента освіти. Сьогодні в парламенті триває розгляд додаткових законодавчих змін. Безумовно, ми будемо дуже прискіпливо придивлятися до цієї частини звіту, і якщо побачимо в ньому певну упередженість, то мовчати не будемо», – запевнила Стефанішина.

Незважаючи на проблемну позицію Угорщини щодо України, це не завадило Євросоюзу ввести проти Росії 11 пакетів санкцій, надати нам макрофінансову допомогу та статус кандидата на вступ в ЄС, що дає надію на те, що Будапешт не завадить нам і вступити до ЄС.

«Ми наразі не відчули, щоб Угорщина якось відтягувала рішення [щодо відкриття перемовин про вступ]», – зазначила Стефанішина. 

Віцепрем’єр також висловила впевненість, що звіт Європейської комісії щодо прогресу України на шляху до ЄС, який оприлюднять 8 листопада, матиме для нас позитивні новини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі