Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вкотре заявив, що під час війни демобілізація не проводиться. Так він відповів на питання журналістки, чи розглядатимуть народні депутати питання демобілізації.
«Дивіться, з приводу демобілізації. Може у мене погані знання, але я не знаю таку країну, яка б під час війни проводила демобілізацію. Вірніше, перепрошую, я знаю таку країну – це Українська народна республіка 1919 року», – заявив Стефанчук в інтерв’ю в ефірі телемарафону.
Він додав, що тоді міністром оборони був Микола Порш. Він же вніс до Центральної ради законопроєкт про демобілізацію, за який проголосували.
«Будь ласка, у мене є потреба розповідати, що було далі, в 1919 році? Так от для мене дуже важливо було, щоб теперішня Верховна Рада не повторила помилки Центральної ради», – додав Стефанчук.
Раніше член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз зазначила, що на процеси з демобілізації напряму впливатиме, наскільки ефективно відбудеться процес мобілізації упродовж найближчих 3-4 місяців. Своєю чергою секретар цього комітету Роман Костенко також підтвердив, що Генштаб задоволений темпами мобілізації, які вже на сьогодні перевищили очікування.
Зазначимо, в законопроєкті про мобілізацію предбачалися терміни з демобілізації через 36 місяців служби. Згідно із чинним законодавством звільнення з військової служби не відбувається, допоки триває воєнний стан, окрім випадків, коли є підстави для демобілізації, наведені у статті 26 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу.