Закон про демобілізацію почнуть обговорювати через 2-3 місяці – глава комітету

Поділитися
Закон про демобілізацію почнуть обговорювати через 2-3 місяці – глава комітету © Політична партія «Слуга Народу»
Строки його ухвалення залежатимуть від процесів з мобілізації.

Закон про мобілізацію в Україні "стосується кожного" і "зайшов у кожну хату" і зможе показати реальний мобілізаційний ресурс, скільки українців готові взяти зброю до рук. Про це заявив глава парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич в інтерв'ю BBC Україна.

За його словами, оцінити ефективність даного закону можна буде пізніше, коли вийдуть  всі постанови Кабміну, де прописаний повноцінний механізм. Має бути близько півсотні постанов або змін до постанов, проте на сьогодні ухвалили лише 20.

В частині запуску цифрових продуктів - закон про мобілізацію виконав свою функцію, оскільки в додатку "Резерв+" вже зареєструвалися 1,3 млн громадян.

Він додав, що закон про демобілізацію почнуть розглядати через 2-3 місяці. За результатами мобілізації можна буде говорити про терміни демобілізації. Відповідаючи на запитання про те, які терміни демобілізації можуть бути прописані в майбутньому законі, глава комітету, спираючись на міжнародні дослідження, пояснив, що досвід минулих воєн показав, що людина може воювати до одного року. 

"Під час поїздок на фронт ми бачили, що воювати понад два роки – це дуже-дуже тяжко. Тим більше деякі бригади в силу різних причин не мали можливості зробити повноцінну ротацію", - розповів Завітневич.

Щодо розсилки повісток поштою, він вказав на те, що громадянину дається 60 днів на уточнення своїх даних, після чого на його адресу надсилатиметься повістка, якщо дані не уточнені щодо місця проживання,то така повістка надсилається за місцем його попередньої реєстрації.

"Що ще важливо, день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14 дня від дня надсилання повістки", - пояснив депутат.

Зазначимо, в законопроєкті  про мобілізацію предбачалися терміни з демобілізації через 36 місяців служби. Згідно із чинним законодавством звільнення з військової служби не відбувається, допоки триває воєнний стан, окрім випадків, коли є підстави для демобілізації, наведені у статті 26 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі