Депутат ВРУ та волонтер Руслан Горбенко наголосив, що військові, які зараз перебувають на фронті, чекають на демобілізацію. Під час інтерв’ю "Укрінформу" він пояснив, що проблемою є велика прірва, які існує між піхотинцями й солдатами в окопах та генералами з Міноборони та Генштабом.
"Наразі в жодній країні світу немає практики демобілізації після 36 чи 48 місяців служби під час воєнного стану. Нам немає з кого брати приклад, — назвав Горбенко нюанси, які заважають провести демобілізацію. — По-друге, якщо ми демобілізуємо після певного періоду служби усіх військових, то матимемо шалений дефіцит кадрів у війську. Тому для того, щоб запровадити механізм демобілізації, нам потрібно спочатку налагодити процеси мобілізації".
Він закликає також переглянути законодавство про притягнення до відповідальності військових командирів. Адже у захисників не буде мотивації воювати, поки не було дієвого механізму покарання тих, чиї накази призвели або до загибелі особового складу, або до розкрадання майна бригади, або до отримання хабарів.
"Нам не вистачає досвідчених командирів, які справді вболівають за боєздатність своєї військової частини, своєї бригади чи батальйону та покращують її", — сказав Горбенко.
Нагадаємо, з нового мобілізаційного законодавства прибрали норму про демобілізацію та ротацію військових, які воюють вже третій рік. У Міноборони обіцяють, що найближчими місяцями з'явиться версія окремого законопроєкту, який стосуватиметься виключно цих питань.
Фокус уваги зараз — на нових законах, що розширяють базу для мобілізації та посилюють повноваження держави у цій сфері. Детальніше про це — у статті "Як зменшити нестачу людей на фронті?" пише командир роти ударних дронів "Орден Сантьяго" Ігор Луценко.