США звинувачують Іран у покриванні винних в авіакатастрофі під Тегераном

Поділитися
США звинувачують Іран у покриванні винних в авіакатастрофі під Тегераном © Wana News Agency/Reuters
Літак збили з ракетного комплексу, що належить Корпусу вартових Ісламської Революції. Винні досі не покарані.

Сполучені Штати Америки звинувачують владу Ірану в покриванні винних в авіакатастрофі рейсу PS752 - літак «Міжнародних авіаліній України» був збитий двома ракетами невдовзі після зльоту з аеропорту Тегерана.

Аварія літака стала однією з найбільших у 2020 році, загинули 176 людей, включно з 11 громадянами України. Ракети, котрі збили лайнер, були випущені з російського ЗРК «ТОР-М1», що належить Корпусу вартових Ісламської Революції (КВІР).

«Власне розслідування Ірану засвідчило, що Корпус вартових Исламської Революції збив літак двома ракетами класу «земля-повітря». За рік члени КВІР так і не понесли відповідальності за загибель 176 невинних цивільних пасажирів і членів екіпажу. Натомість протягом усього розслідування режим продовжував захищати винних. Ми з нетерпінням чекаємо на той день коли влада Ірану цінуватиме життя іранського народу так само завзято, як зараз покриває злочини офіційних осіб», - йдеться в заяві Держдепартаменту США.

Сполучені Штати долучилися до заклику урядів України, Канади, Великої Британії, Швеції та Афганістану відновити справедливість в ім'я пам'яті жертв авіакатастрофи.

«Американський народ вшановує пам'ять пасажирів і екіпажу рейсу PS752. (...) Ми бажаємо миру і сил сім'ям і близьким загиблих і знову висловлюємо співчуття тим, хто продовжує сумувати про втрату», - додається в заяві.

Нагадаємо, 31 грудня Іран передав Україні технічний звіт щодо обставин авіакатастрофи. Нині Україна вивчає проєкт звіту, на аналіз документу та внесення до нього зауважень і коментарів є два місяці. Після цього іранська сторона за місяць має його доопрацювати, і документ передадуть на затвердження Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO).

Остаточний звіт з технічного розслідування стане підґрунтям, на якому в подальшому базуватиметься як кримінальне розслідування, так і визначення відповідних сум, компенсацій, щодо яких тривають переговори з іранською стороною.

Трагедія з літаком «Міжнародних авіаліній України» – далеко не єдиний приклад втручання в діяльність цивільної авіації, що призвело до катастрофи такого масштабу. Перші роковини спонукають підбити проміжні підсумки, а також спробувати відповісти на принаймні частину запитань, а саме: як і чому це сталося та хто винен і яке покарання на нього чекає? Відповіді – у статті Євгена Єніна «Трагедія рейсу PS752. Рік потому» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі