У четвер, 5 листопада, президент України 3 провів телефонну розмову з віце-президентом США Джозефом Байденом, в ході якої сторони обговорили ситуацію в Донбасі, хід реалізації Мінських угод і міжнародних санкцій щодо Російської Федерації.
"Віце-президент підтвердив готовність Сполучених Штатів продовжувати працювати задля повної реалізації Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України. Сторонами була підтверджена загальна позиція про необхідність збереження існуючих міжнародних санкцій для досягнення зазначених цілей", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому 5 листопада на сайті глави Української держави.
У ході розмови Порошенко поінформував Байдена про ситуацію в Донбасі і підкреслив необхідність повного виконання Мінських домовленостей Росією і проросійськими бойовиками, в тому числі в частині звільнення всіх заручників, виведення окупаційних військ і надання доступу представникам ОБСЄ до всієї території окупованого Донбасу і до державного кордону України.
Президент України також повідомив про результати 3, які підтвердили, що Україна впевнено рухається по європейському шляху розвитку.
"Глава держави висловив вдячність американській стороні за послідовну політичну підтримку України, а також гуманітарну, фінансову і військову допомогу, сприяння у проведенні реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією", - йдеться в повідомленні.
11-12 лютого в Мінську відбулися переговори з врегулювання кризи в Донбасі за участю президента України Петра Порошенка, президента РФ Володимира Путіна, президента Франції Франсуа Олланда і канцлера ФРН Ангели Меркель.
За підсумками переговорів було затверджено комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей. Крім того, ухвалено декларацію лідерів України, Франції, Німеччини і РФ на підтримку цих заходів.
У березні президент США Барак Обама своїм указом продовжив санкції проти РФ, застосовані в 2014 році.
8 червня лідери країн Великої сімки ухвалили рішення пов'язати питання санкцій проти Росії з виконанням нею Мінських домовленостей. За словами Ангели Меркель, санкції у разі необхідності будуть посилені.
Після чого Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії до 31 січня 2016 року і окупованого Криму до 23 червня 2016 року.