США та Велика Британія занепокоєні безпековими ризиками з боку Росії під час "паралельних" виборів

Поділитися
США та Велика Британія занепокоєні безпековими ризиками з боку Росії під час © The White House / Instagram
Вперше з 1964 вибори у обох країнах збіглися в часі.

Офіційні особи у Вашингтоні та Лондоні занепокоєні тим, що Росія або інші супротивники можуть мати можливість для ворожих дій в інших частинах світу, якщо обидві країни будуть зайняті потенційною передачею влади новим адміністраціям, пише Bloomberg.

Існують також побоювання щодо втручання у вибори з боку інших іноземних держав, хоча, за словами джерел видання,  основна увага зосереджена на Росії.

Президентські вибори в США призначені законом на 5 листопада, тоді як загальні вибори у Великій Британії заплановані на другу половину цього року. Прем'єр-міністр Ріші Сунак ще не оголосив дату, хоча існують припущення, що він може обрати день голосування у жовтні, листопаді або грудні. Британія має певну свободу дій щодо перенесення дати виборів і мінімізації їхнього збігу з виборами у США: вони мають бути призначені до 25 січня 2025 року.

Востаннє вибори в цих двох країнах збігалися в 1964 році.

За словами джерел, США і Велика Британія обговорили питання управління відносинами між союзниками у сфері безпеки під час будь-якого перехідного періоду після виборів, щоб переконатися, що співпраця не сповільниться і не припиниться.

Опозиційна Лейбористська партія Кейра Стармера впевнено лідирує в опитуваннях громадської думки, відтак вона може усунути від влади торі після 14 років правління. У США Дональд Трамп майже напевно стане номінантом від Республіканської партії, і згідно з щомісячним опитуванням Bloomberg, він випереджає президента Джо Байдена в кожному з семи штатів, що вагаються,.

Члени Альянсу також занепокоєні так званими гібридними загрозами з боку Росії, адже у 2024 році близько двох мільярдів виборців підуть на вибори у понад 50 країнах світу.

Це включає в себе потенціал для потоку дезінформації і залякування, сказав один із співрозмовників, посилаючись на нещодавній напад на автомобіль естонського міністра і антисемітську кампанію у Франції, під час якої графіті із зображенням зірки Давида були розмальовані на будівлях у Парижі. В обох інцидентах звинуватили Росію.

У Великій Британії офіційні особи активізували роботу з протидії загрозі дезінформації щодо виборів, особливо щодо так званих діпфейків і використання штучного інтелекту, сказав один із співрозмовників, додавши при цьому, що навряд чи ці нові виклики підірвуть чесність голосування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі