Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена схиляється до можливості передачі Україні "значної кількості" танків Abrams M1, а відповідне оголошення щодо відправки додаткової техніки може з'явитися вже протягом поточного тижня. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на офіційних представників США.
Як зазначається, рішення може стати частиною ширшої дипломатичної домовленості з Німеччиною. У її межах Берлін погодиться надіслати для ЗСУ менше число своїх Leopard 2, а також надасть дозвіл союзникам на постачання більшої кількості цих танків, зокрема Варшаві.
У виданні зазначили, що оголошення дозволило б вирішити трансатлантичну суперечку щодо відправки танків, яка могла б створити певний розкол між партнерами України.
У Білому домі поки відмовилися прокоментувати інформацію WSJ.
UPD: Водночас, ці дані підтвердило і видання Politico. Більше того, один з представників США уточнив журналістам, що під "значною кількістю" може матися на увазі близько 30 танків Abrams.
Інша офіційна особа розповіла, що поставлятимуть ці озброєння, ймовірно, через Ініціативу сприяння безпеці України. Це означає, що Вашингтон зможе профінансувати закупівлю техніки, а не вилучати її з власних запасів.
У публікації зазначається, що перед відправкою в Україну з Abrams, які перебувають у американських військах, спочатку треба буде зняти чутливі засоби комунікації та інше обладнання. Це зробить процес дорогим і трудомістким.
Згідно з матеріалом The Wall Street Journal, позиція США змінилася після розмови президента Байдена з канцлером ФРН Олафом Шольцем 17 січня. Тоді американський лідер погодився розглянути можливість передачі Abrams, не зважаючи на протилежні заяви Міністерства оборони.
За даними високопоставленого німецького чиновника, це питання активно обговорювалося Вашингтоном і Берліном упродовж понад тижня. Тепер, воно, ймовірно, близьке до вирішення.
Раніше в Пентагоні заявляли, що не планують надавати Україні танки Abrams через складність у використанні та матеріально-технічному забезпеченні. Однак, представники Білого дому й Держдепартаменту США, ймовірно, виявилися більш відкритими щодо відправки цієї техніки, щоб ліквідувати "дипломатичний затор", через який затримуються поставки Leopard.
Нагадаємо, голова комітету із закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол заявляв, що відправлення в Україну бодай одного танку Abrams могло б мотивувати інші країни передати українським Збройним силам танки Leopard 2.