США розглядають можливість попередження України про російське вторгнення в режимі реального часу — The New York Times

Поділитися
США розглядають можливість попередження України про російське вторгнення в режимі реального часу — The New York Times © kmu.gov.ua
Відомості Пентагону про "дієву" розвідку мають для України ключове значення.

Пентагон працює над планом надання Україні розвідданих в режимі реального часу, які допоможуть країні максимально швидко відреагувати на можливе вторгнення Росії, заявили високопосадовці адміністрації Байдена виданню The New York Times.

Офіційні особи США заявляють, що обмін розвідданими дуже важливий для збереження української державності. Допомога розвідки, якщо її схвалить президент Байден, обов'язково викличе гнів Росії, яка сприймає будь-яку американську військову допомогу Україні як провокацію.

Але оскільки на кордоні з Україною зосереджено понад 100 000 російських військовослужбовців, адміністрація Байдена намагається висловити Україні підтримку її незалежності та територіальної цілісності. Сполучені Штати та союзники попередили президента Росії Владіміра Путіна про те, що вторгнення завдасть його країні як економічної шкоди у вигляді санкцій, так і воєнних втрат.

Офіційні особи в адміністрації Байдена діють дуже обережно, щоб уникнути ескалації ситуації, навіть коли вони розглядають способи надання більш ефективної допомоги Україні для стримування Росії.

Невелика група співробітників Пентагону нещодавно завітала до України, щоб оцінити потреби країни в засобах протиповітряної оборони, заявив прессекретар Пентагону Джон Ф. Кірбі. Водночас, Карен Донфрід, дипломат Держдепартаменту з Європи, заявила журналістам, що Сполучені Штати максимально збільшать військову допомогу Україні у разі вторгнення Росії.    

За словами офіційних осіб, до списку ідей, які розробляють Пентагон, Держдепартамент і Білий дім, входить перенаправлення в Україну вертольотів та іншої військової техніки, колись виділеної афганським військовим. Адміністрація також розглядає можливість скерування в Україну додаткових експертів з кібербезпеки. Сполучені Штати та Британія вже направили першу делегацію експертів для посилення оборони на випадок, якщо Путін заздалегідь або замість наземного вторгнення завдасть кібератаки по Україні.

Але відомості Пентагону про "дієву" розвідку мають для України ключове значення. Інформація міститиме зображення того, чи рухаються російські війська у напрямку державного кордону України. Ця інформація, якщо вона буде надана вчасно, може дозволити українським військовим не лише бути заздалегідь готовими до вторгнення, а й запобігти атаці.

Адміністрація Байдена усвідомлює, наскільки важливою є обізнаність у реальному часі для виживання України. Американські спецслужби вже надають Києву доступ до значно більшої кількості інформації, аніж це було до нарощування російської армії, сказав чиновник, поінформований про дії адміністрації. Цей чиновник та інші офіційні особи США ділилися інформацією на умовах анонімності, оскільки не були уповноважені публічно говорити про плани США.

"Перше, що ми можемо зробити, — це надати українцям оперативні дані розвідки, суть яких полягатиме в головному для українських військових сигналі: "Російське військо почало наступ до кордону", - сказала Евелін Фаркас, яка обіймала посаду заступника помічника міністра оборони по Росії, Україні та Євразії в адміністрації Обами. "Ми інформуємо їх, і вони використовують цей час для підготовки завдання контрудару".

Цього літа Путін у своїй статті стверджував, що росіяни та українці — один народ, і підкреслив, що формування ворожої Москві української держави можна порівняти “за своїми наслідками із застосуванням зброї масового знищення проти Росії”.

Він постійно зображував українську сторону агресором, яку підтримував Захід. Але якщо російські танки перетинають український кордон, то Путіну буде складно навести цей аргумент. Російські пропагандистські канали, використовуючи дезінформацію, постійно атакують Україну звинувачуючи президента Володимира Зеленського у створенні гуманітарної кризи на сході країни, де українська армія 8 рік бореться з сепаратистами, яких очолює Росія.

Нещодавно Путін систематизував свої умови, про які він давно говорив американським та європейським офіційним особам на зустрічах, вимагаючи, щоб Сполучені Штати та їхні союзники припинили нарощування військової могутності у Східній Європі та Центральній Азії в рамках системи безпеки. Цю вимогу господар Кремля озвучив якраз у той момент, коли російські війська мобілізовані на кордоні України та готові до можливого вторгнення.

США та НАТО відхилили основну вимогу російської пропозиції, яка була сформульована у вигляді проекту договору, в якому пропонувалося, щоб НАТО надало письмові гарантії того, що воно не розширюватиметься далі на схід убік Росії.

Президент Байден надає перевагу виваженому підходу у відносинах з Росією. Його адміністрація зосереджена на підтримці діалогу з Москвою, одночасно з європейськими країнами, прагнучи розробити заходи стримування.

Сполучені Штати також призначили новий раунд переговорів з Москвою на січень 2022 року, під час яких офіційні особи заявили, що будуть розглянуті деякі вимоги Путіна, але це не стосуватиметься питання вступу України до НАТО. Київ довгі роки прагне членства в Альянсі — і це прагнення Росію розлючує. Незважаючи на роки очікувань, що тривали для України, Сполучені Штати не захотіли йти на поводі у Москви і знімати з порядку денного питання про приєднання України до Північноатлантичного блоку.

На думку адміністрації Байдена, загострення ситуації на кордоні потребує дій щодо врівноваження ситуації. За словами офіційних осіб, Москва напружена через антиросійські настрої, що постійно зростають, в Україні, тому Путін хоче чинити тиск на Київ, одночасно спостерігаючи за тим, наскільки далеко Сполучені Штати та Європа готові піти в наданні допомоги Україні. Офіційні особи стверджують, що адміністрація Байдена має виявити дива політичної еквілібристики — збільшити допомогу українській армії, щоб перешкодити вторгненню, але не настільки, щоб Росія відчула реальну загрозу і вирішила атакувати Україну.

Після прозахідної революції Гідності у 2014 році антиросійські настрої в Україні досягли максимального рівня. Відправною точкою стали "зелені чоловічки" — російські солдати без розпізнавальних знаків  захопили український Крим. Розв'язана надалі Росією війна на Донбасі та підтримка місцевих сепаратистів лише посилила ненависть українців до Москви.

З того часу Україна мала сім років, щоб посилити армію і підготуватися до можливої ​​агресії північного сусіда. Українська армія сьогодні суттєво відрізняється від зразка 2014 року, і російські офіційні особи це знають. Очевидно, вони також розуміють, що будь-яке вторгнення зустріне запеклий опір з боку України. Якщо Путін почне атаку відразу після православного Різдва на початку січня, то, на думку американських розвідників, у Росії буде більше двох місяців, поки земля, що промерзла, дозволить російським танкам ефективно просуватися Східною Україною. Деякі співробітники спецслужб вважають, що весна та потепління можуть стати додатковим захистом для України.

Щоразу, коли Путін думатиме про те, щоб перетнути кордон з Україною, він повинен враховувати, що "вторгнення матиме високу ймовірність великих людських втрат для російської армії, і таку кількість трупів не вдасться переправити назад до Росії під покривом ночі", — заявила Евелін Фаркас.

“Кремль, швидше за все, спробує представити війну з Україною, як реакцію у відповідь на ті чи інші дії України, але ще є кілька питань, які надзвичайно важливі для Путіна: чи захоче російський народ воювати з Україною? І як довго Путін зможе дурити свій народ пропагандистським накачуванням?" — поділилася міркуваннями Фаркас.

Військові експерти припускають, що російська армія може досить швидко розтрощити українську, навіть незважаючи на підтримку з боку Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників. Але український партизанський рух, спрямований на опір окупації, швидше за все, на довгі роки змусить російські збройні сили бути затиснутими в українських лещатах.

Генерал Мікаель Байден, верховний головнокомандувач шведських збройних сил, звертаючись в інтерв'ю до росіян і Путіна сказав:

"Ви повинні мати на увазі: якщо ви все-таки ухвалите рішення "натиснути на гачок", що для вас і ваших солдатів це не закінчиться через кілька тижнів".

 

Нагадаємо, що у проекті американського бюджету на наступний рік передбачено загальний обсяг допомоги Україні у розмірі 756 мільйонів доларів, але мета Києва — один мільярд доларів підтримки від США — залишається незмінною.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав США провідним партнером України у зміцненні армії та розповів, яку допомогу наша країна вже отримала від Штатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі