Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами введення миротворчого контингенту ООН в окуповані райони українського Донбасу.
"США підтримують місію ООН в Україні, щоб прискорити реалізацію Мінських угод і виконати ці та інші зобов'язання, включаючи безпековий і політичний компоненти", - написав американський дипломат на своїй сторінці в Twitter у неділю, 11 листопада.
The people in eastern Ukraine will be better off within a unified Ukraine at peace rather than in a second-rate police state run by crooks and thugs, all subsidized by Russian taxpayers.
- Kurt Volker (@SpecRepUkraine) 11 листопада 2018 р.
Волкер висловив упевненість, що відновлення українського суверенітету на всій території Донецької і Луганської областей відповідає інтересам мешканців тимчасово окупованих районів.
"Людям на Сході України краще буде в об'єднаній мирній Україні, ніж в другосортній поліцейській "державі", керованій шахраями і злодіями, яким платять з кишені російських платників податків", - зазначив спецпредставник Держдепартаменту.
The people in eastern Ukraine will be better off within a unified Ukraine at peace rather than in a second-rate police state run by crooks and thugs, all subsidized by Russian taxpayers.
- Kurt Volker (@SpecRepUkraine) 11 листопада 2018 р.
Він також нагадав, що РФ не виконує взяті на себе в рамках "Мінська" зобов'язання і спекулює на темі "захисту" населення ОРДЛО.
"Мета США на Сході України - допомогти людям, про яких Росія стверджує, що піклується, і допомогти виконати зобов'язання, на які Росія погодилася. Ми хочемо допомогти Росії виконати обіцяне нею", - підсумував Волкер.
U.S. goals in eastern Ukraine are to help the people that Russia claims to care about and to help fulfill commitments Russia agreed to. We want to help Russia do what it promised to do.
- Kurt Volker (@SpecRepUkraine) 11 листопада 2018 р.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".